تیتر ۱ / نظام سلامت / بیمه

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی:
قرارداد سازمان‌های بیمه‌گر یکسان می‌شود


تاریخ انتشار : 11 آذر 1394 ساعت 14:59
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی از یکسان شدن فرمت قراردادهای سازمان‌های بیمه‌گر خبر داد و گفت: « براین اساس در کل کشور سازمان‌های بیمه‌گر با یک فرمت یکسان با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرارداد منعقد خواهند کرد.»

محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار سپیدآنلاین در خصوص مشکلات بیماران با صورت‌حساب‌ بیمارستان‌ها و اقدامات اتخاذ شده برای رفع این مشکل در ستاد اجرای تعرفه‌ها، گفت: «برای حل این مشکلات سه اقدام مهم در ستاد اجرای تعرفه‌ها انجام خواهد شد. اول اینکه صورت حساب‌های بیمارستان‌های دولتی و خصوصی درهر قسمت به صورت مشابه و یکسان صادر خواهد شد.چه افرادی که تحت پوشش بیمه پایه ،تکمیلی و یا آزاد باشند صورت‌حساب یکسانی خواهند داشت. براین اساس میزان هزینه کرد کاملا مشخص و بر این امر نظارت خواهد شد.»
وی با بیان اینکه یکسان شدن فرمت قراردادهای سازمان‌های بیمه‌گر از دیگر اقدامات خواهد بود، بیان کرد: «براین اساس در کل کشور سازمان‌های بیمه‌گر با یک فرمت یکسان با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی قرارداد منعقد خواهند کرد. در این شرایط بیمارستان با هر بیمه‌ای که قرارداد داشته باشد، کاملا معلوم است که چه خدماتی پوشش داده می‌شود و میزان آن چقدر است. همچنین این قراردادها می‌تواند اطلاع رسانی شود.»
معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: «گلوبال سازی خدماتی که از نظر تواتر بالا و شایع است از دیگر اقدامات است. مشخص شدن میانگین قیمت برای خدمات شایع که حدود 85 درصد خدمات کشور را پوشش می دهد، می‌تواند راهگشا باشد تا مردم بدانند که چه خدماتی به آنها ارائه می‌شود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه