کبیر:
بیش‌از 91درصد بیمه‌شدگان طرح بیمه همگانی زیر یک میلیون درآمد دارند
3 خرداد 1395 ساعت: 15:3مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه اگر بخواهیم بیمه‌ها موفق عمل کنند باید طرح تجمیع به‌زودی و تحت نظر وزارت بهداشت اجرایی شود، اظهار داشت: «طبق بررسی‌های انجام شده 91.7درصد بیمه‌شدگان طرح بیمه همگانی سلامت زیر یک میلیون تومان درآمد دارند.»
به گزارش سپیدآنلاین به نقل از میزان، محمدجواد کبیر مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه این بیمه دارای صندوق‌های بسیاری است که به خدمات‌دهی به هموطنان می‌پردازد، گفت: «در این بیمه صندوق کارکنان دولت، روستاییان و عشایر، مشاغل و بیمه همگانی وجود دارد که هر فرد بسته به نوع قرارگرفتن در گروه خاص تحت پوشش این صندوق‌ها قرار می‌گیرد.»
کبیر افزود: «صندوق بیمه همگانی ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه است و افرادی جزء این صندوق محسوب می‌شوند به صورت رایگان بیمه خواهند شد. البته درحال حاضر 91.7درصد بیمه‌شدگان صندوق بیمه همگانی زیر یک میلیون تومان درآمد دارند و براساس آمارها در آمد 75درصد کل خانوار تحت پوشش این نوع بیمه به کمتر از یک میلیون تومان در ماه می‌رسد. همچنین 86درصد بیمه‌شدگان بیمه همگانی در حاشیه شهرها سکونت دارند.»
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه تمامی بیمه‌شدگان، ‌بیمه همگانی سلامت باید خدمات سرپایی و بستری را از بیمارستان‌های دولتی دریافت کنند، ادامه داد: «درحال حاضر بیمه روستاییان نیز رایگان است و 23میلیون بیمه شده از خدمات رایگان این بیمه استفاده می‌کنند. البته سهم بیمه کارکنان دولت 6درصد است که 2درصد آن را دولت و 2درصد اداره دولتی و 2درصد نیز توسط فرد کارمند پرداخت می‌شود. این درحالی است که حق بیمه تامین اجتماعی 9درصد است.»
کبیر بر لزوم تجمیع بیمه‌ها برای ارائه خدمات بهتر تاکید کرد و گفت: «براساس قانون تمامی بیمه‌ها باید با یکدیگر تجمیع شوند و این اقدام می‌تواند تمامی گروه‌های نیازمند را تحت پوشش رایگان قرار دهد. براساس قانون تجمیع، حقوق‌بگیران دولت نیز براساس دهک‌بندی‌ها سهم بیمه پرداخت می‌کنند. با اجرای این طرح افراد متمول یا 100درصد سهم بیمه را پرداخت کرده یا از خدمات آزاد استفاده می‌کنند.»
به گفته کبیر، اگر بخواهیم بیمه‌ها موفق عمل کنند طرح تجمیع باید به‌زودی و زیر نظر وزارت بهداشت اجرا شود.
برچسب ها
دیدگاه کاربران
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی‌شود کد امنیتی :      

ممکن است این مطالب هم برای شما مفید باشد

طراحی و اجرا توسط: هیاهو