سلامت و سبک زندگی

سفر وزیر بهداشت به ژنو

تاریخ انتشار : 02 خرداد 1395 ساعت 14:29
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
قائم‌مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل از سفر وزیر بهداشت به ژنو، برای شرکت در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، محسن اسدی‌لاری درخصوص جزییات و اهداف سفر وزیر بهداشت به ژنو برای شرکت در شصت و نهمین مجمع عمومی سازمان جهانی بهداشت، اظهار کر: «شعار اصلی سازمان جهانی بهداشت در این مجمع " تحول پایدار در نظام‌های سلامت تا سال 2030" است. امسال وزیر بهداشت، ریاست سه جلسه وزرای بهداشت غیرمتعهدها، اکو و کشورهای گروه "5" که شامل وزرای بهداشت همسایه ایران است را برعهده دارند.»
اسدی‌لاری به دو سخنرانی وزیر بهداشت در مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی اشاره کرد و افزود: «یکی از سخنرانی‌ها برای روز اول و به عنوان پنج سخنران بعدی رئیس سازمان بهداشت جهانی، به نمایندگی از وزرای بهداشت غیرمتعهدها تنظیم شده است. همچنین سخنرانی ملی وزیر نیز صبح روز دوم انجام می‌شود.»
قائم‌مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل به 15درخواست دیدار دوجانبه از سوی کشورهای مختلف اشاره کرد و ادامه داد: «تاکنون ازسوی بیش از 15کشور تقاضای دیدار دوجانبه با وزیر بهداشت ارائه شده، اما به علت فشردگی برنامه‌ها، برای 10کشور قرار ملاقات تنظیم شده است. این موضوع درحالی صورت گرفت که سال‌های گذشته با این حجم از تقاضا روبه‌رو نبودیم. سازمان پناهندگان سازمان ملل، پزشکان بدون مرز، یونیسف و معاون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز درخواست دیدار با وزیر بهداشت ایران را داشته‌اند.»
قائم‌مقام وزیر بهداشت در امور بین‌الملل همچنین از تنظیم یک تفاهم‌نامه با وزیر بهداشت اتریش در ژنو خبر داد و گفت: «تاکنون دیدارهای دوجانبه با وزرای بهداشت کره، سوئیس، اتریش، آلمان، سوئد، فنلاند، هند، الجزایر و وزیر امور خارجه اتیوپی که یکی از کاندیداهای ریاست سازمان جهانی بهداشت است تنظیم شده ‌است. همچنین ملاقاتی با مارگارت چان، ‌رئیس سازمان جهانی بهداشت جهانی تنظیم شده و امیدواریم باتوجه به فشردگی وقت هر دو طرف این قرار نهایی شود.»
اسدی‌لاری اضافه کرد: «وزیر بهداشت اواخر وقت روزیکشنبه به ژنو می‌رسند. از دوشنبه صبح نیز سخنرانی‌ها آغاز می‌شود و تا چهارشنبه عصر دیدارهای بسیار فشرده‌ای خواهند داشت.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه