نظام سلامت / بیمه

نماینده مردم ارومیه در مجلس مطرح کرد:
قراردادهای ناعادلانه بیمه سلامت ایران در آذربایجان غربی


تاریخ انتشار : 09 آذر 1394 ساعت 20:56
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عابد فتاحی با انتقاد از عملکرد سازمان بیمه سلامت ایران در حوزه انتخابیه‌اش گفت: «متاسفانه بیمه سلامت ایران در استان آذربایجان غربی فقط با مراکز خاصی قراردادبسته است. این معلوم است که نمی‌خواهد به همه افراد خدمات ارائه دهد.»

مشکلات بیمه‌ای در نظام سلامت کشورما، این روز‌ها محدود به بدهی‌های سازمان‌های بیمه گر به بیمارستان ها و مطالبات این سازمان‌ها از مراکز گوناگون محدود شده است، اما واقعیت این است که ما همیشه با مشکل بزرگتری به نام ناکارآمدی بیمه‌ها روبرو بوده‌ایم و همین موجب بروز مشکلات اساسی در حوزه سلامت شده است. یکی از این مشکلات که عابد فتاحی نماینده مردم ارومیه به آن اشاره می‌کند، رفتار ناعادلانه بیمه سلامت ایران است. وی در گفت‌و‌گو با سپیدآنلاین بر این موضوع تاکید کرد و گفت:« متاسفانه بیمه‌های سلامت محور در ایران کارایی لازم را ندارند. به عبارتی قانونمند نیستند و عادلانه حرکت نمی‌کنند.»
وی با بیان اینکه این بیمه‌ها گزینشی قرارداد می‌بندند، تصریح کرد: «برای ما سئوال است که چرا چنین رویکردی در سازمان بیمه سلامت ایران پیش گرفته شده است؟ این موضوع در جامعه پزشکی التهاب ایجاد کرده است. مگر بیمه‌ها متعلق به مردم نیستند پس این رفتار و این نابرابری در برخورد به چه علت است؟»
فتاحی در ادامه افزود: «زمانی رسیده که عدالت در حوزه بیمه سلامت تعریف شود و آن را قانونمند کنیم. امروزه جامعه پزشکی از بیمه‌ها رنج فراوانی می‌برد، علت آن هم پیش‌تر توضیح داده ام. بیمه‌ها باید بی‌طرف باشند. این رویکرد در قبال پزشکانی که قوانین و مقررات را رعایت نمی‌کنند و با تجویز داروهای گران قیمت بیمه‌ها را به ضرر می‌اندازد، منطقی است در غیراینصورت قابل قبول نیست.»
این عضو کمیسیون بهداشت مجلس در پایان تاکید کرد: «من به عنوان عضو کمیسیون بهداشت مجلس از جناب آقای دکتر هاشمی عاجزانه تقاضا دارم مسئله رسیدگی به عملکرد بیمه‌ها را از دستور کار خارج نکند. باید آنقدر تلاش کنیم تا شرایط بهبود یابد و اینگونه مشکلات از بین رود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه