تازه‌های پزشکی / اخبار ایران و جهان

مسمومیت با سیگارهای الکترونیکی در حال افزایش است

تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1395 ساعت 02:58
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
یک بررسی بر روی تماس‌های تلفنی با مرکز مسمومیت در آمریکا نشان می‌دهد که سیگارهای الکترونیکی به طور فزاینده‌ای باعث مسموم شدن کودکان کم‌سن می‌شود، زیرا کودکان مایع نیکوتینی را که در این وسایل به کار می‌رود، می‌نوشند.

به گزارش هللث دی اغلب این کودکان آسیب جدی نمی‌بینند، اما چندین مورد عوارض شدید مانند اغما و تشنج گزارش شده و یکی کودک در نتیجه مسمومیت با مایع نیکوتین درگذشته است.

دکتر گری اسمیت، رئیس مرکز پژوهش و خط‌مشی‌های جراحات در بیمارستان کودکان نیشن‌واید در کلمبوس اوهایو و نویسنده ارشد این مطالعه گفت که حتی مقدارهای کم نیکوتین مایع می‌تواند باعث مسمومیت وخیم یا مرگ در کودکان کم‌سن شود.

این بررسی که بر روی تماس‌های انجام‌شده با یک مرکز مسمومیت درباره کودکان شش‌ساله قرارگرفته در معرض دخانیات و نیکوتین انجام شد، نشان داد که سیگارهای الکترونیکی بیشترین خطر را برای نوپایان دارند.

همه شرکت‌های بزرگ دخانیات در آمریکا سیگارهای الکترونیکی هم می‌سازند. این وسایل که با باتری کار می‌کنند یک نوک درخشنده و یک المنت حرارتی دارد که مایع نیکوتین و سایر رایحه‌ها را به صورت ابری از بخار برای استنشاق مصرف‌کنندگان در می‌آورد.

این بررسی نشان داد هنگامی که کودکان به سیگارهای الکترونیکی دسترسی پیدا می‌کنند، در مقایسه با کودکانی که در معرض سیگارهای معمولی قرار می‌گیرند، با احتمال پنج برابر بیشتر به مراکز درمانی پذیرش می‌شوند و با احتمال بیش از دو برابر دچار مشکلات پزشکی می‌شوند. اغلب این کودکان در خانه به سیگارهای الکترونیکی دست پیدا کرده بودند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه