سلامت و سبک زندگی

از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام شد:
بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تامین اجتماعی


تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1395 ساعت 17:15
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سازمان تامین اجتماعی با ابلاغ دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور، نحوه بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تامین اجتماعی را مشخص کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، این دستور اداری در اجرای ماده ۵ قانون تامین اجتماعی و همچنین به منظور ایجاد وحدت رویه و تسهیل در امور بیمه اتباع خارجی مشمول قانون تامین اجتماعی صادر گردیده است.
براساس این دستور اداری، تمامی اتباع خارجی که دارای پروانه کار یا کارت کار معتبر بوده و در کارگاه‌های مشمول قانون تامین اجتماعی شاغل هستند، مشمول بیمه اجباری بوده وکارفرمای وی مسئول پرداخت حق بیمه سهم خود و بیمه شده به سازمان بوده و مکلف است در موقع پرداخت مزد یا حقوق و مزایا، ٧درصد سهم کارگر را کسر نموده و به همراه ٢٠درصد سهم خود، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان پرداخت کند.
در ادامه این دستور اداری آمده است که اتباع خارجی که به‌صورت خویش‌فرما در یکی از مشاغل مشمول قانون تامین اجتماعی فعالیت داشته و دارای کارت کار یا پروانه کار معتبر می‌باشند، درصورت تمایل می‌توانند با احراز سایر شرایط مقرر در قانون تامین اجتماعی از طریق انعقاد قرارداد بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد نسبت به بیمه‌پردازی خود اقدام نمایند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه