سلامت و سبک زندگی

مطلق خبر داد:
تدوین بسته‌های خدماتی سلامت با محوریت مراقبت از نوزاد


تاریخ انتشار : 22 فروردین 1395 ساعت 14:46
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس کشور از تدوین بسته‌های خدماتی سلامت برای پزشکان و خانواده‌ها با محوریت مراقبت از نوزادان خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمداسماعیل مطلق با اشاره به همسو بودن اجرای طرح تحول در درمان و بهداشت با شعار اقتصاد مقاومتی سال گفت: «زمانیکه یک کودک، نوجوان و جوان از تمام لحاظ سالم باشد، به نفع اقتصاد کشور است. البته در دستورکار است تا ابعاد کامل سلامتی را در جسم، روح و روان اجتماع پیاده کنیم که این خود یک جنبه از اقتصاد مقاومتی است.»
مطلق افزود: «این اقدام کمک می‌کند تا با کاهش مرگ و میر، تصادفات، کاهش شتاب مرگ در جوان‌ها و افزایش ازدواج و کاهش طلاق روبه‌رو شویم.» مطلق درخصوص بسته‌های خدماتی سلامت نوزادان، اذعان داشت: «برنامه داریم خدماتی فعال به خانواده‌ها ارائه کنیم به‌طوری که اگر پدر و مادر کودکی برای تشکیل پرونده و رصد وضعیت کودک اقدامی نکردند، از طریق مراکز پیگیر می‌شویم. درپی آن باتوجه به عواملی ازجمله بیماری‌ها، چاقی و لاغری، قد، وزن و رفتار و کردار کودک بسته‌های خدماتی را تدوین کردیم.»
وی اظهار داشت: «این مراقبت‌ها تا دو ماهگی برعهده اداره نوزادان و از سه ماهگی تا پنج سالگی برعهده اداره کودکان است. البته در شهرستان‌ها و حاشیه شهرها نیز خدمات نوزادان توسط مراقب‌های سلامت انجام می‌شود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه