سلامت و سبک زندگی

آقاجانی خبر داد:
پوشش بیمه‌ای دو دارو برای بیماران سکته‌های‌ قلبی و مغزی


تاریخ انتشار : 17 فروردین 1395 ساعت 17:37
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون درمان وزیر بهداشت با بیان اینکه در ایران حدود 50درصد کل مرگ‌ها ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی است و سن ابتلا به این سکته‌ها حدود 10سال از متوسط جهانی کمتر است، اظهار داشت: «مهم‌ترین اقدام در درمان سکته‌های قلبی و مغزی از بین بردن لخته خون در عروق است. خوشبختانه در روزهای پایانی اسفندماه 1394 دو داروی بسیار مهم حل‌کننده لخته خون برای این بیماران در شورای‌عالی بیمه تائید شد و در جلسه یکشنبه مورخ 15فروردین‌ماه هیات دولت آن را تصویب کرد. بنابراین با این مصوبه این داروها با پوشش بیمه در بیمارستان‌های سراسر کشور در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از فارس، محمد آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: «در ایران روزانه بین 400نفر دچار سکته قلبی می‌شوند. همچنین روزانه حدود 200دچار سکته مغزی می‌شوند که حدود 30درصد این افراد زیر 50سال هستند و سالانه در کشور 24هزار نفر دچار ناتوانی شدید ناشی از سکته‌های مغزی و حدود 60هزار نفر دچار درجاتی از ناتوانی می‌شوند.»
آقاجانی افزود: «مهم‌ترین اقدام در درمان سکته‌های قلبی و مغزی از بین بردن لخته خون در عروق در زمان طلائی است و داروهای پیشرفته‌ای به این منظور ساخته‌شده است. خوشبختانه در روزهای پایانی اسفندماه 1394 دو داروی بسیار مهم حل‌کننده لخته خون برای این بیماران در شورای‌عالی بیمه تائید شد که در جلسه یکشنبه مورخ 15فروردین‌ماه هیات دولت آن را تصویب کرد. با این مصوبه این داروها با پوشش بیمه در بیمارستان‌های سراسر کشور در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.»
معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: «این دو داروی بسیار مهم بعد از 20سال به‌عنوان روش‌های پیشرفته درمان سکته‌های قلبی و مغزی جایگزین داروهای قدیمی که عوارض بسیاری داشتند، می‌شود.»
آقاجانی در پایان تصریح کرد: «با استفاده از این داروها در درمان سکته‌های قلبی و مغزی، علاوه بر کاهش میزان مرگ‌ومیر، بار اقتصادی ناشی از این بیماری‌ها و عوارضی چون ناتوانی و از کارافتادگی و خانه‌نشینی که اثرات سوء بر اقتصاد و سلامت روان خانواده‌ها و جامعه دارد، کاهش خواهد یافت.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه