سلامت و سبک زندگی

مدیرکل دفتر بیمه‌های سلامت وزارت رفاه خبر داد:
پوشش بیمه‌ای برای 6 قلم داروی جدید


تاریخ انتشار : 16 فروردین 1395 ساعت 16:28
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مدیرکل دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصویب پوشش بیمه‌ای شش قلم دارو در آخرین جلسه شورای‌عالی بیمه خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، امیر مجلسی در تشریح مصوبات شصت و دومین جلسه شورای‌عالی بیمه که در واپسین روزهای اسفند1394 برگزار شد، اظهار کرد: «در این جلسه پوشش بیمه‌ای چند قلم داروی مهم و کاربردی مصوب شد. این داروها اغلب در داخل کشور تولید می‌شوند و نمایش دهنده توانمندی‌های صنعت دارویی کشور هستند.»
مجلسی افزود: «ریتوکسی‌مب، داروی تعدیل کننده سیستم ایمنی که به‌عنوان ضد سرطان، درمان پمفیگوس، درمان کمکی در MS و بیماران پیوندی کاربرد دارد ازجمله داروهایی است که پوشش بیمه‌ای آن در این جلسه به تصویب رسید.»
مدیرکل دفتر بیمه‌های سلامت وزارت کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دومین داروی مصوب شورای‌عالی بیمه، سرترالین بود که به‌عنوان موثرترین داروی درمان افسردگی شناخته می‌شود، اظهار کرد: «آلتپلیز نیز سومین دارویی بود که بررسی و پوشش بیمه‌ای آن در جلسه اخیر شورای‌عالی بیمه مصوب شد و در موارد ابتلا به سکته مغزی بکار می‌رود.» مجلسی ادامه داد: «ژل دیلتیازم، نیز ازجمله داروهایی بود که تحت پوشش بیمه رفت. پس از آن کارتریج انسولین‌های R و N و 70/30، تولید داخل با سهم 10درصدی بیمار نیز به تصویب رسید که تولید داخل دارد و این شکل دارویی در مقایسه با ویال‌های انسولین به‌خصوص در اطفال و افراد بالای 60سال باتوجه به سهولت تزریق بسیار مفید است.»
وی ادامه داد: «داروی رتپلیز، ششمین دارویی است که تحت پوشش خواهد رفت و در مبتلایان به سکته قلبی تجویز می‌شود. این دارو نخستین داروی نسل جدید حل کننده لخته خون است و در داخل کشور تولید می‌شود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه