سلامت و سبک زندگی

کدام داروخانه‌ها در نوروز فعالند؟

تاریخ انتشار : 03 فروردین 1395 ساعت 11:50
0
1
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام نحوه فعالیت داروخانه‌های دولتی، خصوصی و بیمارستانی در ایام تعطیلات نوروز، گفت: «1000 داروخانه شبانه‌روزی در کشور در این ایام فعال هستند.»

به گزارش «سپیدآنلاین» به نقل از ایسنا، رسول دینارند گفت: «ارائه خدمات درمانی و دارویی در کشور تعطیل‌بردار نیست. بر این اساس هم بیمارستان‌ها و هم داروخانه‌ها باید خدمات‌رسانی را انجام دهند. در ایام تعطیلات نوروز امسال نیز داروخانه‌های روزانه کمابیش فعالیت می‌کنند، اما داروخانه‌های منتخب و شبانه‌روزی کاملا فعالند.» دیناروند با بیان اینکه در مناطقی که تعداد داروخانه‌های شبانه‌روزی اندک است، معمولا داروخانه‌های روزانه به صورت کشیک در ایام تعطیل نوبت‌بندی کرده و کار ارائه خدمات را انجام می‌دهند، ادامه داد: «همه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اطلاع‌رسانی لازم را در استان و شهر مربوطه خود انجام می‌دهند تا مردم بدانند کدام داروخانه‌ها در ایام تعطیل خدمت‌رسانی می‌کنند.» وی افزود: «داروخانه‌های خصوصی که شبانه‌روزی یا منتخب هستند، خدمات را ارائه می‌دهند. بنابراین دسترسی بیماران به داروهای مورد نیازشان هیچ‌گاه قطع نمی‌شود و ما در زمینه داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج کمتر دچار مشکل می‌شویم. عمدتا در ایام تعطیل بحث درباره افرادی است که به صورت اورژانسی به دارو نیاز پیدا می‌کنند؛ یعنی کسانی که دچار معضلاتی می‌شوند و به اورژانس‌ها مراجعه می‌کنند یا باید دارو تهیه کنند. ما برای تهیه داروی این افراد نیز در زمان تعطیلات مشکلی نداریم و ارائه خدمات طبق روال عادی انجام می‌شود.»
دیناروند با بیان اینکه تعداد داروخانه‌های شبانه‌روزی در کل کشور حدود 10 درصد کل داروخانه‌ها است، گفت: «بر این اساس حدود 1000 داروخانه شبانه‌روزی در کشور داریم که همه این داروخانه‌ها در ایام تعطیل خدمات را ارائه می‌دهند و برخی از داروخانه‌های روزانه هم به صورت کشیک در ایام عید فعالیت می‌کنند و داروخانه‌های بیمارستانی در ایام نوروز به صورت صد درصد فعال هستند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه