سلامت و سبک زندگی

آقاجانی خبر داد:
راه‌اندازی ۲۹۷ ایستگاه سلامت در ایام نوروز


تاریخ انتشار : 16 اسفند 1394 ساعت 12:08
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون درمان وزارت بهداشت از راه‌اندازی ۲۹۷ ایستگاه سلامت در ایام نوروز خبر داد و بر حضور کادر درمانی متخصص در بیمارستان‌های کشور در ایام تعطیلات تاکید کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، محمد آقاجانی در اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: «علاوه بر فعالیت صددرصدی بخش‌های ویژه، متخصص مقیم و متخصصین طب اورژانس در بیمارستان‌های وزارت بهداشت حضور فعال خواهند داشت.»
آقاجانی با بیان اینکه در جهت دسترسی سریع به سایر متخصصین، برنامه متخصصان مقیم در بیمارستان‌های وزارت بهداشت بادقت بیشتری اجرا خواهد شد، گفت: «همچنین در بخش خصوصی حداقل با ۲۵درصد توان نیروها در روزهای تعطیل (مطب‌ها، درمانگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها، داروخانه‌ها و...) ارائه خدمات خواهیم داشت.»
وی تاکید کرد: «آمادگی مراکز درمانی بخش خصوصی با هماهنگی مراکز نظام پزشکی در سطح شهرستان و استان خواهد بود. البته تیم‌های نظارت بر عملکرد خدمات درمانی تشکیل شده‌اند و بازدیدهای نوروزی به عمل خواهد آمد.» آقاجانی ادامه داد: «علاوه بر فعالیت مراکز بهداشتی درمانی شبانه‌روزی، داروخانه‌های شبانه‌روزی نیز در ایام تعطیلات فعال خواهند بود. همچنین داروها و تجهیزات مورد نیاز به مقدار کافی در بیمارستان‌ها تهیه شده است.»
معاون درمان وزارت بهداشت همچنین به فعالیت مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری غیر شبانه‌روزی در ایام تعطیلات نوروزی اشاره کرد و گفت: «این مراکز با حداقل ۵۰درصد توان خود فعال خواهند بود. ضمنا ۱۸۵۰۰تکنسین اورژانس۱۱۵ در ۲۱۵۸پایگاه شهری و جاده‌ای، با توان لجستیکی۴۹۷۰دستگاه آمبولانس، ۵۷دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳۰دستگاه موتورلانس در جاده‌های بین شهری و روستایی به مردم خدمت‌رسانی خواهند کرد.»
معاون درمان وزیر بهداشت همچنین از راه‌اندازی ۲۹۷ ایستگاه سلامت در ایام نوروز خبر داد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه