تازه‌های پزشکی

طب سوزنی ممکن است گردن درد مزمن را تسکین دهد

تاریخ انتشار : 13 آبان 1394 ساعت 00:55
0
1
e
p
+
-
اندازه متن :
پژوهشگران می‌گویند، به نظر می‌رسد دو شیوه درمانی پزشکی جایگزین- طب سوزنی و تکنیک الکساندر- به‌طور یکسان در تسکین درازمدت درد مزمن گردن موثر باشند.

به گزارش هلث‌دی هردوی این شیوه‌های درمانی شمال آموزش روش‌های بیماران برای تخفیف استرس، و نیز بهبود قرارگیری قامت و حفظ تعادل هستند. پژوهشگران بریتانیایی که این بررسی را انجام داده‌اند،‌ می‌گویند،‌ به نظر می‌رسد که این تکنیک‌ها باعث کاهش درد گردن در 12 ماه متعاقب درمان در مقایسه با داروها و فیزیوتراپی سنتی می‌شوند.

هیو مک‌فرسون، سرپرست این پژوهش از بخش علوم بهداشتی در دانشگاه یورک گفت: «به‌طورکلی، یافتن شیوه درمانی درازمدت که بر گردن درد مزمن موثر باشند، کار مشکلی است. اما هم طب سوزنی و هم آموزش تکنیک آلکساندر توانستند این تاثیر را ایجاد کنند.»

به گفته او، در هردوی این تکنیک‌ها بیماران روش‌هایی را یاد گرفتند که می‌توانستند در زندگی روزمره از آن‌ها استفاده کنند.

مک‌فرسون گفت: «این بیماران توانستند تغییراتی در شیوه کنار آمدن با این عارضه ایجاد کنند که شامل مصرف دارو نبود و قادر شدند که چیزهایی را که آموخته بودند، به شیوه‌ای اجرا کنند که تفاوتی در زندگی‌شان ایجاد شود.»

او گفت، درحالی‌که خود این درمان‌ها موثر بودند، چیزهایی که بیماران درباره تلفیق درس‌های طب سوزنی و تکنیک آلکساندر در زندگی‌هایشان آموختند، احتمالاً عامل اصلی تفاوتی بود که در درازمدت ایجاد شد.

در جریان طب سوزنی، سوزن‌های باریکی بر روی نقاط خاصی در بدن فروبرده می‌شود تا درد تسکین یابد. تکنیک الکساندر یک فرایند آموزشی است که به افراد یاد می‌دهد چگونه از تنش‌های عضلانی و روانی غیرضروری پرهیز کنند و به‌این‌ترتیب به بازیابی تعادل طبیعی بدنشان کمک کنند. به گفته این پژوهشگران، این کار ممکن است به کاهش درد در حین انجام فعالیت‌های روزمره کمک کند.


بر چسب :طب سوزني

شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه