تازه‌های پزشکی

شاید دیابتی‌های نوع یک در آینده از تزریق روزانه انسولین رهایی یابند

تاریخ انتشار : 05 آذر 1394 ساعت 23:22
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مبتلایان به دیابت نوع 1 ممکن است بتوانند از ترزیقات روزانه انسولین راحت شوند،‌ چرا که یک مطالعه جدید نشان داده است که می‌توان تولید انسولین در این بیماران را با تقویت دستگاه ایمنی بدن به حالت عادی درآورد.

به گزارش تلگراف افراد مبتلا به دیابت نوع 1 مجبورند برای تنظیم میزان‌های قند خونشان روزانه انسولین تزریق کنند. علت این است که بیماری به سلول‌های تولیدکننده انسولین در لوزالمعده حمله می‌کند و در حالیکه اغلب افراد سلول‌های محافظت‌کننده‌ای به نام «T-regها» (سلول‌های T تنظیم‌کننده) دارند که سلول‌های لوزالمعده را در برابر دستگاه ایمنی محافظت می‌کنند،افراد دچار دیابت نوع 1 به اندازه کافی از این سلول‌ها ندارند.

پژوهش جدید منتشر شده در ژورنال Science Translational Medicine منتشر شده است،‌ نشان می‌دهد که T-regها را می‌توان از بدن خارج کرد، در آزمایشگاه تا 1500 برابر افزایش داد و دوباره به جریان خون وارد کرد تا تولید طبیعی انسولین از سر گرفته شود.

این مطالعه که یافته‌های آن بالقوه ممکن است زندگی بیماران دیابتی را دگرگون کند،‌ بوسیله پژوهشگران دانشگاه‌های کالیفرنیا و ییل انجام شده است،‌ می‌گوید این کشف می‌تواند در آینده برای «آموزش دوباره» دستگاه ایمنی به کار رود.

این شیوه درمانی در کارآزمایی‌های ابتدایی توانسته است تا حداکثر تا یک سال تاثیربخشی را خود را حفظ کند.

این کشف علاوه بر اینکه نیاز به تزریقات روزانه را متوقف می‌کند، همچنین می‌تواند از پیشرفت بیماری جلوگیری و اثرات جانبی شدید مربوط به دیابت مانند قطع عضو را محدود کند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه