تیتر ۱ / دارو و تجهیزات پزشکی

معاون اجرایی داروخانه 13 آبان عنوان کرد؛
نه به طور صددرصد، اما می‌توان گفت کمبود دارو نداریم


تاریخ انتشار : 16 بهمن 1394 ساعت 18:04
1
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون اجرایی داروخانه 13 آبان گفت: «از نظر وزارت بهداشت هر داروخانه‌ای می‌تواند همه داروها را پوشش بدهد اما به دلایل مختلف تنها در داروخانه‌های بزرگی مانند 13 آبان، 29 فروردین و هلال‌احمر هستند که بسیاری از بیمارها از جمله بیماران خاص می‌توانند داروی خود را تامین کنند.»

به گزارش سپیدآنلاین، محمدرضایی معاون اجرایی داروخانه 13 آبان در خصص کمبود دارویی توضیح داد: «تقریبا دو سالی است که در مورد داروها مشکل خاصی نداریم. گاهی این مسئله وجود داشته که به صورت مقطعی یک ماهه یا بیست روزه داروی خاصی موجود نبوده ولی نمی‌توانم بگویم که با کمبود مواجه هستیم زیرا اگر خارجی آن موجود نبوده، حتما ایرانی بوده است.»
وی شرایط دوره‌های قبل را یادآوری کرد: «چندین سال پیش که تحریم‌ها شدت زیادی داشت و دلار نیز گرانتر بود با کمبود دارو مواجه بودیم. این مسئله تنها محدود به داروی بیماران خاص نبود و در داروهای دیگر نیز کمبود وجود داشت. در حال حاضر می‌توانم بگویم تقریبا کمبود دارو نداریم ولی صد درصد نیست. گاهی پیش می‌آید که یک هفته دارویی در داروخانه نیست.»
معاون اجرایی داروخانه 13 آبان درباره رضایت بیماران گفت: «در دوره‌ای که کمبود دارو وجود داشت، بسیاری شکایت می‌کردند که چرا فلان دارو نیست اما حالا شکایت‌ها خیلی کم شده است و دیگر به ما شکایتی نمی‌کنند. از اینجا است که می‌فهمیم بیماران نیز راضی هستند و تنها به داروخانه می‌آیند تا داروی خود را خریداری می‌کنند.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه