سلامت و سبک زندگی

آمادگی بزرگ‌ترین شرکت دارویی اروپا برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر در ایران

تاریخ انتشار : 09 بهمن 1394 ساعت 15:38
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
شرکت داروسازی سانوفی، بزرگ‌ترین شرکت دارویی اروپا برای پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در ایران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از تسنیم، هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهور به فرانسه، تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین شرکت سانوفی، بزرگ‌ترین شرکت دارویی اروپا و وزارت بهداشت ایران امضاء شد.
سرژ واینبرگ، رئیس هیات مدیره این شرکت دارویی هم‌زمان با امضای این تفاهم‌نامه که در حضور روحانی، هاشمی، ظریف و سایر مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و فرانسه امضا شد، اظهار داشت: «بدون تردید هم‌زمان با رفع تحریم‌ها علیه ایران، فصل نوینی در روابط ایران و فرانسه آغاز شده است.»
واینبرگ افزود: «این شرکت باحضور بلند مدت خود در ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت دارویی چندملیتی در این کشور، متعهد به ارائه راه‌حل‌های نوآورانه و نیز راهکارهای درمانی جدید خواهد بود.»
وی عنوان کرد: «هم‌زمان با اجرای این تفاهم‌نامه، گام‌هایی درراستای تقویت جایگاه این شرکت دارویی و همچنین تقویت همکاری‌های صنعتی آتی ازسوی این کشور در ایران برداشته خواهد شد.»
به گفته واینبرگ همکاری‌های بالقوه این تفاهم‌نامه شامل سه بخش است. «نخست اینکه این شرکت دارویی در جستجوی راه‌هایی است تا از این طریق بتواند مشارکت کنونی خود با تولیدکنندگان داخلی ایرانی را گسترش داده و از این طریق بتواند تجربه‌های خود در زمینه استانداردهای کیفی صنعت دارویی، تکنولوژی و دانش تولید داروهای بیماری‌های مزمن و غیر واگیردار با کیفیت بالا را در اختیار تولیدکنندگان بنام و معتبر ایرانی قرار دهد.
واینبرگ تصریح کرد: «دوم اینکه این شرکت دارویی درنظر دارد در پروژه‌های پیشگیری و کنترل برخی از بیماری‌های مزمن و غیرواگیردار و نیز مدیریت ریسک فاکتورهای مرتبط با این بیماری‌ها به‌خصوص بیماری دیابت با وزارت بهداشت ایران همکاری جدی و دائمی کند.»
به گفته رئیس هیات مدیره شرکت سانوفی، بخش سوم این تفاهم نامه نیز درخصوص ارزیابی همکاری‌های آتی درجهت پیشبرد امکانات ثبت و مطالعات دقیق و معتبر اپیدمیولوژیک است.
واینبرگ عنوان کرد: «طرفین این تفاهم‌نامه معتقدند که درنظر گرفتن موارد مذکور برای سیاست‌گذاران بهداشت و درمان در ایجاد سیاست‌های تاثیرگذار در بخش درمان الزامی است. بنابراین این شرکت دارویی راه‌های همکاری با جامعه علمی ایران در این زمینه‌ها را بررسی کرده تا از این طریق بتواند دانش گسترده خود را در زمینه ثبت و مطالعات اپیدمیولوژیک در سطح ملی و بین‌المللی در ایران قرار دهد.»
رئیس هیات مدیره شرکت سانوفی تصریح کرد: «هدف عمده این همکاری‌ها بهبود مدیریت بیماری‌های مزمن و غیرواگیردار ازجمله دیابت، بیماری‌های قلبی، MS و بیماری‌های خاص است. البته تمام ارزیابی‌ها منطبق با قوانین اجرایی ازجمله قوانین مربوط به محدودیت‌های مبادلات بازرگانی خواهد بود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه