سلامت و سبک زندگی

خضری مطرح کرد:
بودجه وزارت بهداشت حداقل باید 30درصد افزایش پیدا کند


تاریخ انتشار : 04 آذر 1394 ساعت 14:25
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر لزوم افزایش حداقلی بودجه وزارت بهداشت بین 25 تا 30 درصد نسبت به سال 94 تاکید کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، رسول خضری با بیان اینکه باید برای افزایش بودجه وزارت بهداشت تلاش شود، گفت: «باتوجه به مشکلات پیش‌رو در تخصیص و تجمیع بیمه‌ها و به‌دنبال آن تامین نشدن بودجه وزارت بهداشت باید برای حل این مشکل در بودجه سال95 تمهیداتی اندیشیده شود. درحال حاضر بیمه‌ها بدهی‌ بالغ بر هفت‌هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت دارند که این میزان بدهی پاشنه آشیل حوزه سلامت شده است.»
خضری با انتقاد از تدوین نشدن آیین‌نامه و بخشنامه مربوط به صندوق بیمه‌ها در دولت گفت: «حتما باید این موضوع در برنامه ششم توسعه تعیین تکلیف شود. البته پیشنهاد بنده این است که حداقل برای تسهیل در تضمین پرداخت بیمه‌ها منابع بیمه‌ها تجمیع شود و وحدت رویه و یکسان‌سازی در ارائه خدمات ازسوی همه بیمه‌ها وجود داشته باشد. چون عدالت در سلامت موضوع بنیادین در جامعه به‌شمار می‌آید.»
این عضو کمیسیون بهداشت با اشاره به دائمی بودن پرداخت یک‌درصد از محل درآمدهای حاصل از مالیات بر ارزش افزوده به حوزه سلامت گفت: «این میزان مبلغی حدود سه‌هزار میلیارد تومان است که علاوه بر آن وزارت بهداشت مبلغی بالغ بر چهار هزار و 800میلیارد تومان نیز از محل درآمدهای حاصل از یارانه‌ها کسب می‌کند و کمک دوهزار میلیارد تومانی دولت را هم دارد. این بدان معنا است که در مجموع اعتبارات حوزه سلامت طبق بودجه سال94 حداقل 9 تا 10هزار میلیارد تومان اضافه می‌شود، انتظار داریم که در بودجه 95 نیز همین روند با افزایش بیشتر ادامه پیدا کند.»
خضری افزود: «لازم است دولت با تصویب آیین‌نامه‌ها مقررات و بخش‌نامه‌های مربوط به تجمیع بیمه‌ها، مشکلات موجود و اختلافات بین وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه را حل کند که دود این اختلافات تنها به چشم مردم می‌رود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه