سلامت و سبک زندگی

دبیر علمی کنگره طب فیزیکی و توانبخشی اعلام کرد:
نیاز سالانه ۲۰۰هزار بیمار سکته مغزی در کشور به خدمات توانبخشی


تاریخ انتشار : 06 بهمن 1394 ساعت 16:52
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر علمی کنگره سالیانه طب فیزیکی گفت: «سالانه ۴۰۰هزار نفر در کشور دچار سکته مغزی می‌شوند که ۲۰۰هزار نفر این افراد به خدمات توانبخشی نیاز دارند.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از مهر، رضا سلمان‌روغنی در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی‌، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران، اظهار داشت: «براساس آمارهای جهانی سالانه در ایران حدود ۴۰۰هزار نفر برای اولین بار دچار سکته مغزی می‌شوند که دو سوم آنها دچار معلولیت می‌شوند. همچنین بخش عمده‌ای از این افراد که حدود۲۰۰هزار نفر را شامل می‌شود نیاز به خدمات توانبخشی دارند.»
سلمان‌روغنی خاطرنشان کرد: «کمردرد و دیسک کمر، صددرصد نیاز به جراحی ندارد و ۹۵درصد بیمارانی که دیسک کمر داشته را بدون عمل جراحی و با استفاده از روش‌هایی همچون درمان فیزیکی، دارویی و تزریقات تخصصی می‌توان درمان کرد.»
کنگره سالیانه طب فیزیکی در تشریح زمان و محورهای کنگره سالیانه طب فیزیکی اظهار داشت: «کنگره چهاردهم تا شانزدهم بهمن‌ماه و بامحوریت توانبخشی بیماری‌ها و آسیب‌های مغز، نخاع و اعصاب، طب اختلالات اسکلتی، عضلانی، ستون فقرات و توانبخشی برگزار می‌شود.»
سلمان‌روغنی افزود: «کاربردهای سونوگرافی در طب فیزیکی بررسی و شروع اقدام عملی در ارتباط با قوانین توانبخشی سازمان جهانی بهداشت، همچنین سندرم‌های درد و تازه‌های الکترودیاگنوز از دیگر محورهای نوزدهمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران است.»
دبیر علمی نوزدهمین کنگره سالیانه طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز تصریح کرد: «تمرکز کنگره امسال استفاده از همکاری و تعامل همه تیم‌های توانبخشی و ارائه‌دهندگان خدمت در حوزه توانبخشی است. همچنین این کنگره دارای حداکثر امتیاز بازآموزی برای رشته‌های طب فیزیکی و توانبخشی، روماتولوژی، پزشکان عمومی، کاردرمانی، پزشکی ورزشی، گفتار درمانی، پرستاری و... است. در این کنگره برروی تازه‌های روش‌های درمانی که به کاهش درد در بیمار کمک می‌کند، تاکید داریم. همچنین موضوع حداقل هزینه، درد، تزریق با هدایت سونوگرافی نیز در این کنگره مورد توجه است.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه