سلامت و سبک زندگی

امضای یادداشت تفاهم همکاری مشترک در زمینه سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی بین ایران و ایتالیا

تاریخ انتشار : 06 بهمن 1394 ساعت 14:22
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا با هدف گسترش همکاری‌ها یادداشت تفاهم همکاری در بخش‌های گوناگون امضا کردند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، سیدحسن هاشمی و خانم لورانزین با هدف گسترش همکاری علمی و فنی در زمینه‌های مختلف سلامت، دارو، تحقیقات، علوم دارویی و سایر حوزه‌های وابسته پزشکی به‌منظور حمایت و تقویت همکاری مشترک برای دستیابی به بالاترین استانداردهای بین‌المللی در حوزه پزشکی یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند.
همکاری در زمینه درمان و خدمات بیمارستانی شامل تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی ایتالیا جهت ساخت و تاسیس مراکز درمانی و بیمارستان‌های مدرن در ایران ازطریق تبادل تجارب موفق و همکاری جهت ایجاد و تقویت یک چارچوب جامع بیمارستانی و غیربیمارستانی به‌منظور دسترسی به مراقبت‌های کیفی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید ازسوی ایتالیا ازجمله محورهای تفاهم‌نامه است. همچنین طرفین توافق می‌نمایند که توانمندی‌های خود را در زمینه گردشگری سلامت براساس توافقات دو جانبه گسترش دهند.
گسترش همکاری مشترک در زمینه‌های انتقال خون، داروهای مشتق شده از پلاسما، تست‌های آزمایشگاهی و تجهیزات زیست‌پزشکی که تضمین کننده بالاترین سطح از ایمنی وکیفیت از دیگر موارد توافق است.
در زمینه همکاری در زمینه‌های دارو، تجهیزات پزشکی و مواد آرایشی طرفین توافق می‌نمایند تا اطلاعات مربوط به قوانین تولید، توزیع، پایش و هشدار دو کشور را مبادله نمایند؛ اطلاعات و تجارب موفق دو کشور در زمینه سازماندهی و اجرای چشم‌انداز و قوانین کنترل با تمرکز ویژه بر بازرسی و کنترل‌های آزمایشگاهی را به اشتراک گذارند.
تبادل اطلاعات و تجارب موفق در زمینه سیستم‌های هشداردهنده و طرح‌های پایش در زمینه استفاده صحیح از داروها، تجهیزات پزشکی و مواد آرایشی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.
در بخش غذا و تغذیه، طرفین در زمینه ابعاد تغذیه‌ای غذا، نظیر سوء‌تغذیه و تغذیه مفرط و ابعاد مربوط به غذاهای جدید، در حوزه‌های تحقیقات، سازماندهی و مدیریت خدمات تغذیه‌ای، آموزش فعالان عرصه مواد غذایی، تبادل اطلاعات و آموزش عموم مردم همکاری خواهند نمود.
همچنین در زمینه آموزش و علوم پزشکی طرفین با هدف توسعه همکاری در زمینه‌هایی همچون برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و ضمن‌خدمت برای پرسنل حرفه‌ای و متخصصان پزشکی و پیراپزشکی براساس توافق طرفین و نیز تبادل اساتید دانشگاهی، دانشجویان دکترای تخصصی (Ph.D) و پسادکتری در تمام رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و اجرای فعالیت‌های بالقوه مربوط به خدمات سلامت در زمینه‌های مورد توافق، براساس قوانین و مقررات مربوطه کشور میزبان با هم همکاری خواهند کرد.
در بخش دیگری از این تفاهم‌نامه نیز طرفین توافق می‌نمایند تا تجارب موفق خود را در زمینه پیشگیری و مدیریت یکپارچه بیماری‌های غیرواگیر نظیر دیابت و تالاسمی و کاهش عوامل خطر به اشتراک بگذارند.
این یادداشت تفاهم در 5بهمن 1394 برابر با 25 ژانویه 2016 بین بیتریس لورانزین، وزیر بهداشت جمهوری ایتالیا و سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در حضور روسای جمهور دو کشور به امضا رسید.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه