نظام سلامت

رییس بخش اورژانس بیمارستان سینا انتقاد کرد:
متصدی اصلی امور اورژانسی هنوز مشخص نیست


تاریخ انتشار : 04 بهمن 1394 ساعت 19:09
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رییس بخش اورژانس بیمارستان سینا با اشاره به اینکه هنوز در بسیاری از اورژانس‌ها مشخص نیست که متصدی اصلی امور اورژانسی کیست، گفت: «در بعضی از بخش‌ها از همان ابتدا طب اورژانس تمام اقدامات بیمار ترومایی را انجام می دهد ولی در برخی بخش‌ها هنوز سرویس جراحی مدعی است که بیمار ترومایی مربوط به آنهاست.»

مهدی مومنی، رییس بخش اورژانس بیمارستان سینا در گفتگو با سپیدآنلاین بر لزوم توجه هر چه بیشتر وزارت بهداشت به اورژانس‌های بیمارستانی اشاره کرد و گفت: « اصولا اورژانس ویترین بیمارستان است و نمی‌توان گفت که مستقل از بخش‌های دیگر است چون تقریبا هر موضوعی که در اورژانس اتفاق می‌افتد بر تمام بخش‌های بیمارستان تاثیر می‌گذارد.»
وی کمبود نیروی انسانی و تجهیزات نامناسب را از نقاط منفی اورژانس‌ دانست و افزود: «همچنین در زمینه ساختار نیز از اعم از فضای فیزیکی، وضعیت اتاق احیاء و اتاق تروما نیز نقاط قوت و ضعف‌هایی وجود دارد. از همه مهمتر بخشی از مشکلاتی که در اورژانس وجود دارد مربوط به فرآیندها است یعنی هنوز در بسیاری از اورژانس‌ها مشخص نیست که متصدی اصلی امور موارد اورژانسی کیست. در بعضی از بخش‌ها از همان ابتدا طب اورژانس تمام اقدامات بیمار ترومایی را انجام می دهد ولی در برخی بخش‌ها هنوز سرویس جراحی مدعی است که بیمار ترومایی مربوط به آنهاست. از طرفی پروتکل‌ها هنوز مشخص نشده و نمی‌توان گفت همه چیز مربوط به بحث تجهیزات و امکانات است.»
رییس بخش اورژانس بیمارستان سینا در خصوص دریافتی پرسنل اورژانس نیز گفت: «علی‌رغم تمام تبلیغاتی که می‌شود پرداختی پرسنل اورژانس تفاوت چندانی با بخش‌های دیگر ندارد به همین دلیل است که پرسنل به ویژه پرستاران خیلی تمایل ندارند که در اورژانس ها کار کنند. متاسفانه در حال حاضر انگیزه برای هر فردی بیشتر انگیزه‌های مالی است و چون تفاوتی در پرداختی این بخش با سایر بخش‌ها وجود ندارد، بنابراین فرد ترجیح می‌دهد در جای کم استرس‌تر و با درآمد مساوی کار کند. به همین دلیل است که در نیروهای اورژانس ریزش وجود دارد.»
مومنی با مثبت ارزیابی کردن طرح تحول سلامت افزود: «قسمت مهم مشکلات بحث منابع مالی است. این طرح باعث شد پرداختی مردم کمتر شود ولی مراجعه به بخش دولتی به ویژه در بخش اورژانس افزایش یافت. این موضوع باعث شده فشار از روی مردم برداشته شود ولی این فشار بر روی پرسنل اورژانس است. از نظر مالی وزارت بهداشت نتوانسته این گروه را تامین کند تا رضایت کافی داشته باشند که این موضوع در نهایت ممکن است باعث فرسودگی شغلی و بی‌انگیزگی پرسنل اورژانس شود.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه