سلامت و سبک زندگی

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد:
اصلاح نظام سلامت تنها با اجرای برنامه پزشک خانواده


تاریخ انتشار : 27 دی 1394 ساعت 13:25
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: «تنها راه اصلاح نظام سلامت، اجرای برنامه پزشک خانواده است. البته باتوجه به اینکه اکنون سلامت در اولویت دولت است، فرصت تاریخی اجرای این برنامه فراهم شده و اگر این فرصت از بین برود دیگر تکرار نخواهد شد.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایرنا، حسینعلی شهریاری اظهار داشت: «تنها راه اصلاح نظام سلامت را اجرای پزشک خانواده است، طرحی ملی که طی برنامه توسعه پنجم باید در کشور اجرا می‌شد اما به علل مختلف ازجمله بی‌توجهی به زیرساخت‌ها و الزامات آن و کارشکنی برخی افراد مخالف ذی‌نفوذ که از کاهش درآمدهایشان هراس داشتند، اجرا نشد.»
شهریاری افزود: «تا کی می‌خواهیم پزشک خانواده را پایلوت کنیم، اگر منتظر هستیم تا روزی برسد که اجرای این برنامه بدون مشکل باشد، اشتباه می‌کنیم. زیرا چنین روزی نخواهد آمد و باید شروع کنیم و اکنون که سلامت در اولویت دولت یازدهم است، بهترین زمان برای اجرای این برنامه است که اگر از دست برود ممکن است دیگر چنین فرصتی تکرار نشود.»
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس تاکید کرد: « هدف از اجرای پزشک خانواده کاهش هزینه‌های درمان مردم است. از این‌رو همه کشورهایی که این برنامه را اجرا کرده‌اند به خاطر مشکلاتی بوده که در تامین هزینه‌های درمانی داشته‌اند. ازطرف دیگر تنها راه برقراری عدالت نسبی در نظام سلامت اجرای برنامه پزشک خانواده است. البته اجرای پزشک خانواده به‌معنی رضایت‌مندی کامل بیماران نیست زیرا در سیستم پزشک خانواده نیز یکسری محدودیت‌ها برای بیماران ایجاد می‌شود. مثلاً بیمار را مجبور می‌کنند که به پزشک خانواده خاصی مراجعه کند و اگر خواست از خدمت پزشک متخصص استفاده کند، باید ازطریق همین پزشک خانواده اقدام کند و اگر لازم باشد به بیمارستان برود باید ازطریق آن متخصص خاص پیگیری کند که این همان سیستم پزشک خانواده رایج در تمام دنیا است.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه