اخبار ایران و جهان

ظریف: تماس جان کری برای برجام بود

تاریخ انتشار : 16 دی 1394 ساعت 15:40
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر اینکه گفتگوی ما با آمریکا از جمله در روزهای اخیر فقط درباره نحوه اجرای برجام بوده است، گفت: چند کلمه‌ای در رابطه با شرایط منطقه تبادل نظر کردیم.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز در نشست خبری مشترک با ابراهیم جعفری همتای عراقی خود که به تهران سفر کرده است، درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر گفتگوی تلفنی جان کری با ظریف درباره تحولات اخیر در حوزه عربستان و اینکه پیش از این گفته می‌شد گفتگوهای ایران و آمریکا صرفاً در موضوع هسته‌ای است نه مسائل منطقه، اظهار داشت: ما به روز اجرایی شدن برجام بسیار نزدیک شده‌ایم، یعنی شاید ظرف چند روز آینده به حول و قوه الهی به زمان اجرایی شدن برجام بر‌سیم.

وی ادامه داد: بیشترین نقش را در اجرایی شدن برجام، ایران و ایالات متحده آمریکا ایفا خواهند کرد؛ به همین دلیل در روزهای گذشته بین من و آقای کری و نیز بین برادر عزیزم آقای دکتر صالحی (رئیس سازمان انرژی اتمی کشور) و همتای آمریکایی وی (آقای مونیز) تماس‌ها و ایمیل‌ها زیاد شده و چون به روز اجرای برجام نزدیک می‌شویم، باید آخرین هماهنگی‌ها را انجام دهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: به همین ترتیب در روزهای آینده نیز همکاران ما و ۱+۵ در اروپا برای نهایی کردن همه موضوعات، جلساتی را خواهند داشت و این جلسات باید توسط من و آقای کری و خانم موگرینی هماهنگ شود.

ظریف تصریح کرد: در تماسی هم که درباره وضعیت منطقه با خانم موگرینی داشتم، درباره اجرای برجام نیز مفصل صحبت کردیم؛ لذا اصل صحبت‌های من و آقای کری در روزهای اخیر، همان‌طور که همواره اعلام کرده‌ایم درباره نحوه اجرای برجام و رسیدن به روز اجرایی شدن آن است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه