اخبار ایران و جهان

وزیر خارجه سابق سوئد: قطع رابطه ریاض با تهران اقدامی «آشکارا بد» بود

تاریخ انتشار : 14 دی 1394 ساعت 13:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
«کارل بیلدت» وزیر امور خارجه سابق سوئد، اقدام عربستان مبنی بر قطع رابطه یک جانبه دیپلماتیک با ایران را اقدامی «آشکارا بد» خواند که به افزایش تنش ها در منطقه منجر می شود.

تارنمای نشریه آمریکایی «فارن پالیسی» در تحلیل اعدام آیت الله «نمر باقر نمر النمر» روحانی مبارز شیعه منتقد دولت عربستان، با تشریح مواضع انتقادآمیز مقامات بلندپایه اروپایی از عربستان و قطع رابطه یکجانبه ریاض با تهران به نقل از توئیتر بیلدت نوشت: تصمیم عربستان سعودی برای قطع روابط دیپلماتیک با ایران، اقدامی آشکارا بد است که تنش ها را در منطقه افزایش خواهد داد.
این مقام بلندپایه اروپایی در ادامه با تاکید بر لزوم حفاظت از اماکن دیپلماتیک، افزوده است: عربستان اکنون در صدد است سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس و منطقه را وادار کند که سطح روابط خود را با ایران کاهش دهند.
نمر باقر نمر النمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان بود که 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شد.
دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تائید کردند که اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی را در پی داشت و برخی مقامات عالی رتبه اروپایی نیز از آن انتقاد کردند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه