اخبار ایران و جهان

آخرین وضعیت سفارتخانه‌ ایران در ریاض

تاریخ انتشار : 13 دی 1394 ساعت 17:28
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سفارت‌خانه‌ جمهوری اسلامی ایران در عربستان در اولین روز هفته کاری در این کشور فعالیت خود را آغاز کرده و کارمندان و سفیر ایران در ریاض مشغول فعالیت‌های روزمره این سفارت هستند.

به گزارش ایسنا، ، از شب گذشته برخی از رسانه‌های عربی در راستای فضاسازی و انتشار اخبار نادرست اعلام کردند که عربستان دستور تعطیلی سفارت ایران را صادر کرده و به سفیر ایران 24 ساعت وقت داده که محل خدمتش را ترک کند.

این خبر تاکنون مورد تایید مقامات ایرانی و عربستانی قرار نگرفته و طبق پیگیری‌های خبرنگار ایسنا سفارت ایران در ریاض مشغول به فعالیت است.

بر اساس این گزارش سفارت عربستان در تهران از روز گذشته و قبل از شروع تجمع مقابل آن فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده و فعالیتی در سفارت وجود ندارد. شب گذشته در راستای تجمع مردم در اعتراض به اقدام عربستان به اعدام شیخ نمر عده‌ای خودسر در اقدامی غیر دیپلماتیک و غیرمسئولانه اقدام به ورود به سفارت عربستان در تهران کردند و خسارت‌هایی را به سفارت این کشور وارد کردند.

همچنین عده‌ای نیز اقدام به پرتاب کوکتل مولوتف (نارنجک دست‌ساز) کرده و باعث ایجاد آتش‌سوزی در این محل دیپلماتیک شدند که با حضور به موقع نیروی آتش نشانی این آتش خاموش شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه