سلامت و سبک زندگی

رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت عنوان کرد:
هزینه سالانه 6000میلیارد تومانی مردم بابت خدمات دهان و دندان


تاریخ انتشار : 05 دی 1394 ساعت 12:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت با اشاره به هزینه‌های بالای خدمات دندانپزشکی اظهار داشت: «طبق برآوردها مردم برای دریافت خدمات دهان و دندان سالانه بالغ بر 6هزار میلیارد تومان پرداخت می‌کنند.»

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، حمید صمدزاده در نشست کشوری کارشناسان و مدیران بهداشت دهان و دندان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تشریح جزییات برنامه بهداشت دهان و دندان در مدارس ابتدایی گفت: «براساس توافقنامه‌ای که میان وزرای بهداشت و آموزش و پرورش منعقد شد، طرح وارنیش فلوراید دانش‌آموزان 6 تا 14ساله مقاطع ابتدایی کشورآغاز شد و تاکنون از 7میلیون دانش‌آموزان به بیش از 6میلیون نفر آنها، این خدمت ارائه شده است. از زمان اجرای این طرح دو ماه و نیم می‌گذرد و این نشان از پیشرفت خوب این طرح بزرگ داشته است.»
صمدزاده خاطرنشان کرد: «طبق برنامه باید در مرحله اول طرح برنامه آموزش، تکمیل شناسنامه الکترونیک دانش‌آموزان و ارائه وارنیش فلوراید انجام شود که در بسیاری از دانشگاه‌ها ارائه وارنیش تمام شده و تکمیل شناسنامه الکترونیک و ارائه اطلاعات به سامانه «سپاس» که به همین منظور راه‌اندازی شده نیز درحال انجام است و از دانشگاه‌ها می‌خواهیم به روز اطلاعات خود را وارد این سامانه کنند. ورود این اطلاعات باعث می‌شود بتوانیم نیازها را بهتر بشناسیم و ارائه خدمت بهتری بر این اساس داشته باشیم.»
مشاور معاون بهداشت گفت: «براساس مطالعات شاخص DMFT هم‌اکنون در دانش‌آموزان کشور 2.09 است که این عدد با اجرای کامل طرح باید به یک برسد. باید به جایی برسیم که معضل پوسیدگی دندان دانش‌آموزان ریشه کن شود. کار تجهیز مراکز بهداشتی، درمانی برای ارائه بهتر خدمات و همچنین دو شیفته شدن این مراکز انجام شده است.
وی با اعلام اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح کاهش 25 تا 45درصدی پرداخت از جیب مردم برای خدمت دندانپزشکی است، خاطرنشان کرد: «طبق برآوردها مردم برای دریافت خدمات دهان و دندان سالانه بالغ بر 6هزار میلیارد تومان پرداخت می‌کنند.»
وی افزود: پیش از این طرح 90درصد این خدمات توسط بخش خصوصی در کشور انجام می شد و سهم بخش دولتی تنها 10درصد خدمات بهداشت دهان و دندان برای مردم بود که وزارت بهداشت درصدد است سه‌هزار مرکز بهداشتی، درمانی خود را طوری به‌روز کند که بتواند حجم خدماتش را افزایش دهد.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه