تازه‌های پزشکی

ممکن است واقعا به پنی‌سیلین آلرژی نداشته باشید

تاریخ انتشار : 15 آبان 1394 ساعت 01:47
1
0
e
p
+
-
اندازه متن :
یک بررسی کوچک نشان می‌دهد بسیاری از افراد که به آنان گفته شده بود، به پنی‌سیلین آلرژی دارند، ممکن است بتوانند بدون خطر از این دارو استفاده کنند.

به گزارش هلث‌دی اغلب افرادی که معتقدند به پنی‌سیلین آلرژی دارند، به گفته دکترشان پس از پس بروز واکنش نسبت به این آنتی‌بیوتیک استناد می‌کنند. پژوهشگران می‌گویند، اغلب این افراد هرگز دوباره پنی‌سیلین مصرف نمی‌کنند، حتی اگر هیچ‌گاه تست آلرژی برای این دارو نداده باشند.

این پژوهشگران سوابق پزشکی 15 نفر را بررسی کردند که به آن‌ها گفته شده بود به پنی‌سیلین آلرژی دارند، اما آزمایش آلرژی به پنی‌سیلین در آنان منفی شده بود. بعداً این افراد چندین بار با پنی‌سیلین داخل وریدی درمان شده بود.
نتایج این بررسی قرار است در اجلاس سالانه جامعه متخصصان آلرژی، آسم و ایمنی‌شناسی آمریکا در ارائه شود.

دکتر دیود کان، متخصص آلرژی و سرپرست این بررسی گفت: «میان بیمارانی که ما سوابقشان را بررسی کردیم، هیچ واکنش نابجایی به دارو رخ نداده بود و هیچ شاهدی از عود آلرژی آنان به پنی‌سیلین وجود نداشت.گرچه اغلب تصور می‌شود، در بیمارانی که پنی‌سیلین داخل وریدی دریافت می‌کنند، خطر بیشتر بروز آلرژی وجود دارد، یافته‌های ما از این نظر حمایت نمی‌کرد.»

کان گفت واکنش‌های قبلاً گزارش‌شده نسبت به پنی‌سیلین شامل دانه‌های پوستی، کهیر و تورم لب‌ها بود؛ اما این بررسی نشان داد که هیچ‌کدام از این واکنش‌ها پس از تست آلرژی و درمان با دوره‌های متعدد پنی‌سیلین داخل وریدی رخ نمی‌‌دهد.

دکتر رولاند سولنسکی، یک متخصص آلرژی دیگر، دراین‌باره گفت: «پژوهش‌های اخیر نشان داده‌اند که بیمارانی که به آن‌ها برچسب دچار آلرژی به پنی‌سیلین زده می‌شود و آنتی‌بیوتیک‌های دیگری برایشان تجویز می‌کنند، با احتمال بیشتری ممکن است دچار عوارض نابجا مانند التهاب روده بزرگ، طول مدت بیشتر بستری در بیمارستان و شمار بیشتر عفونت‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک می‌شوند.»

کان گفت بیمارانی که به آنان گفته شده است به پنی‌سیلین آلرژی دارند، باید برای کسب اطمینان تست آلرژی شوند.

او توضیح داد: «متخصص آلرژی با شما کار خواهد کرد تا معلوم شود آیا واقعاً به پنی‌سیلین آلرژی دارید یا نه و در صورت داشتن آلرژی گزینه‌های درمانی دیگر برای شما چیست. اگر مشخص شود به پنی‌سیلین آلرژی ندارید، خواهید توانست از داروهایی استفاده کنید که ایمن‌تر،‌ اغلب موثرتر و ارزان‌قیمت‌تر هستند.»

این پژوهش در یک اجلاس علمی ارائه می‌شود و تا زمانی که در یک ژورنال پزشکی دارای بازبینی هم‌تراز منتشر نشود، باید نتایج آن را مقدماتی شمرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه