نظام سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت تشریح کرد؛
کدام تست‌های کرونا مورد تایید وزارت بهداشت است


تاریخ انتشار : 06 فروردین 1399 ساعت 14:31
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی وزارت بهداشت در واکنش به انجام تست کرونا در برخی از آزمایشگاه‌های پزشکی کشور توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سپیدآنلاین، کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با مهر، گفت: وزارت بهداشت فقط آن تست‌هایی را قبول دارد که در آزمایشگاه‌های مورد تایید این وزارتخانه انجام می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه تست کرونا برای افرادی که کد رهگیری دارند رایگان انجام می‌شود، افزود: تست‌هایی که به درخواست افراد در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود، به هیچ وجه مورد تایید وزارت بهداشت نیست. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، در حال حاضر انجام تست کرونا در ۵۶ آزمایشگاه معتمد وزارت بهداشت انجام می‌شود.
جهانپور با عنوان این مطلب که انجام تست کرونا بدون مراجعه بیمار به آزمایشگاه انجام می‌شود، افزود: انجام تست کرونا برای همه مردم هیچ ضرورتی ندارد.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در پاسخ به این سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود محموله‌های ارسالی نهادهای بین‌المللی به ایران در خارج از مراکز درمانی وزارت بهداشت به فروش می‌رسد، گفت: نهادها و سازمان‌های بین‌المللی در ایران دارای دفتر هستند و هر آنچه وارد کشور می‌شود، زیر نظر هیات ۴ نفره وزیر بهداشت و در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز درمانی تقسیم می‌شود.
جهانپور تاکید کرد: نسخه‌ای از تحویل و تحول برای اهداکننده در خارج از کشور ارسال می‌شود و اینطور نیست که بتوان این محموله‌ها را هر طور که خواستیم، مصرف کنیم. سخنگوی وزارت بهداشت، در ارتباط با این موضوع که گفته می‌شود یکی از علل پایین بودن آمار کرونا در ایران نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکا ناشی از عدم تشخیص همه موارد ابتلاء به کرونا است، افزود: اصلاً چنین چیزی نیست و امکانات تشخیصی در ایران در مقایسه با کشورهای مدیترانه شرقی، با فاصله زیادی قرار دارد. به طوری که روزانه ۶۰۰۰ تست PCR در ۵۶ آزمایشگاه معتمد وزارت بهداشت انجام می‌شود.
جهانپور گفت: ما هیچ فرصتی را برای درمان بیماران از دست نمی‌دهیم. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، در خصوص زمان فروکش موج کرونا در کشور، افزود: آنچه مسلم است همچنان شاهد افزایش موارد ابتلاء خواهیم بود و هیچ منطقه‌ای در کشور از این ویروس مصون نخواهد بود، اما همکاری مردم با دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، نکته مهمی است که باعث خواهد شد این بیماری هر چه زودتر در کشور فروکش کند. وی گفت: در حال حاضر آنچه مهم است، این است که اعمال محدودیت در ترددها تشدید شود که این موضوع در حال بررسی است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه