نظام سلامت

دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا:
نگران بیرون رفتن مردم در ۱۳ فروردین هستیم


تاریخ انتشار : 05 فروردین 1399 ساعت 18:44
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه کمبودی در تخت‌های بیمارستانی نداریم، گفت: فاصله‌گذاری اجتماعی از مباحث مطرح شده است که به‌زودی نهایی و ابلاغ می‌شود. مردم در روز سیزده بدر بیرون نروند.

حمیدرضا جمشیدی با بیان اینکه ظرفیت‌های اضافی در تخت‌های بیمارستانی نیز داریم، اظهار کرد: هیچ کمبودی در تخت‌ها نداریم و تخت‌های «آی‌سی‌یو»ی مجهز و آماده‌ای داریم؛ هرچند نقاط ضعفی نیز داریم و نمی‌توانیم ادعا کنیم که در چنین بحرانی با این گستردگی، صد درصد بدون مشکل هستیم.

وی افزود: ماسک‌های پزشکی که پیش از این ایجاد نگرانی کرده بود، در چند روز گذشته تامین شد و بین دانشگاه‌های علوم پزشکی در حال توزیع است و امیدواریم با حضور ۸۰ هزار داوطلب و بسیجی در بحث جغرافیا و بهداشت محیط و اماکن عمومی، بتوانیم ویروس را سریع‌تر ریشه‌کن کنیم.

وی با اشاره به مصوبات جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با حضور رئیس جمهور، خاطرنشان کرد: فاصله‌گذاری اجتماعی از مباحث مطرح شده در این جلسه بود که قرار شد امروز در کمیسیون اجتماعی وزارت کشور مورد بحث قرار بگیرد و نهایی و ظرف امروز و فردا ابلاغ شود.

وی در پاسخ به این سوال که کدام دستگاه‌ها بهترین عملکرد را در حوزه مقابله با کرونا داشته‌اند، تصریح کرد: کمیته‌های مختلف به ریاست وزرا تشکیل شده و خوشبختانه همه دستگاه‌ها عملکرد خوب و قابل قبولی داشتند و همه پای کار هستند. حجم همکاری‌ها گسترده است اما این مشکل، کوچک نیست و هر چه تلاش کنیم باز هم جای کار وجود دارد.

جمشیدی همچنین نسبت به خروج مردم از خانه در روز سیزده‌ فروردین ابراز نگرانی و خاطرنشان کرد: مردمی که «در خانه ماندن» را تحمل کردند نباید خدای نکرده از منزل بیرون بروند، چون ما در جنگ تمام عیار با ویروس هستیم و اگر لحظه‌ای غفلت کنیم، ویروس به ما حمله‌ور خواهد شد و از کرونا ضربه خواهیم خورد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه