نظام سلامت

عضو فراکسیون امید مجلس خبر داد:
اقداماتی مانند طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و مدارس عاری از پوسیدگی دندان، قابل تحسین هستند


تاریخ انتشار : 21 خرداد 1398 ساعت 19:45
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به نشست صبح امروز اعضای فراکسیون امید با وزیر بهداشت، گفت: این نشست بسیار سودمند بود چون نقطه نظرات نمایندگان به دکتر نمکی منعکس و اقدامات وزیر و وزارت بهداشت تشریح شد که این اقدامات برای نمایندگان، امیدوارکننده بود و مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش سپیدآنلاین، حیدرعلی عابدی در گفتگو با وبدا، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: دکتر نمکی تاکید دارد که طرح تحول نظام سلامت با سه محور کاهش پرداختی از جیب بیماران، حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و همچنین ماندگاری تیم پزشکی در مناطق محروم همچنان کار می کند و توجه ویژه ای به افزایش کیفیت خدمات دارد.

وی تصریح کرد: خبر مهمی که وزیر بهداشت به نمایندگان داد این بود که زیرساخت پرونده الکترونیک سلامت که یکی از تکالیف مهم برنامه های پنجم و ششم توسعه است، مهیا شده و از اول تیرماه، ارائه خدمات با استفاده از پرونده الکترونیک سلامت انجام می شود و خبر خوب و مهمی است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدامات پیشگیرانه و سلامت محور دکتر نمکی در طول مدت کوتاه مسئولیت در وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: اقداماتی مانند طرح بسیج ملی کنترل فشار خون و همچنین مدارس عاری از پوسیدگی دندان، قابل تحسین است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: رزیدنت های طب سالمندی به ما منعکس کرده بودند که متاسفانه پذیرش این رشته متوقف شده و وزیر بهداشت وعده داد که این رشته مجددا احیا شود که خبر بسیار خوبی است و در مورد توسعه مراقبت در منزل نیز دکتر نمکی برنامه هایی دارد که باید خدمات آن تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

دکتر عابدی با بیان اینکه امسال تعدادی پرستار برای بیمارستان ها استخدام می شوند، افزود: خوشبختانه دکتر نمکی به دنبال تغییر نظام پرداختی در سیستم بهداشت و درمان است که امیدواریم در اجرای این طرح، موفق باشد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه