نظام سلامت

۷۰ درصد بیماران سرموقع در مطب ویزیت نمی‌شوند

تاریخ انتشار : 20 خرداد 1398 ساعت 19:20
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون وزیر بهداشت گفت: «در نظام سلامت فقرا و محرومین باید در اولویت درمان باشند زیرا فقرا ولی نعمت ما هستند.»

به گزارش سپید به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی در آیین تکریم و معارفه رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان که عصر روز گذشته برگزار شد، با بیان اینکه هدف تمام نظام‌های سلامت، پوشش همگانی سلامت است،‌ افزود: «در این هدف‌گیری مقرر شده که ایران در سال ۱۴۰۴ به پوشش همگانی سلامت برسد و همه مردم بدون هیچ تبعیضی تمام خدمات سلامت مورد نیاز را ازجمله ارتقا سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی، تسکین تمام مراحل زندگی و مرگ راحت بدون تبعیض و سختی مالی را دریافت کنند.»
معاون وزیر بهداشت عنوان کرد: «مکعب سلامت بااین سوالات که چه تعداد از مردم تحت پوشش سلامت قرار دارند؟ خدمات ضرروری سلامت را تحت پوشش قرار دارند؟ و چقدر از پرداختی مردم را کاهش دادین؟ را شامل می‌شود.»
وی با بیان اینکه براساس امار جهانی ایران در سطح جهانی در پوشش خدمات وضعیت خوبی دارد، عنوان کرد: «همچنان در حمایت مالی از مردم ضعیف بوده و از متوسط جهانی کمتر هستیم و تا رسیدن به نقطه ایده‌ال فاصله داریم.»
وی تصریح کرد: «در تحقیقات به عمل امده ۷۰ درصد از کسانی که به مطب‌ها مراجعه می‌کنند، سرموقع ویزیت نمی‌شوند و این بی‌احترامی به حقوق بیماران است.»
حریرچی عنوان کرد: «در خیلی از مواقع پزشکان حتی با بیماران ارتباط چشمی برقرار نمی‌کنند و برای یاداوری یک بیمار تنها با شماره تخت یا نوع بیماری وی را می‌شناسد که این امر شایسته‌ای نیست. وی تاکید کرد: «افزایش تعداد تخت بیمارستان‌ها و اعضای هیئت علمی مهم است ولی تشخیص بیماری افراد در کوتاهترین زمان ممکن و کم‌هزینه ترین مقدار مهمتر است.»
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: «خیلی ناراحت کننده است که از همدان بیمار خارج شود و برای درمان به شهرهای دیگر مراجعه کند، زیرا وقتی شما از پاکستان دانشجو می‌پذیرید پس باید نیروهای خوبی را تربیت کنید.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه