تیتر ۱ / نظام سلامت

در دیدار وزیر بهداشت با رئیس جمهور تشریح شد؛
گزارشی از اهم برنامه‌های وزارت بهداشت در سال گذشته و ارائه برنامه‌های پیش رو


تاریخ انتشار : 11 فروردین 1398 ساعت 15:05
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سنت شش ساله رییس جمهور جهت ارائه گزارش عملکرد سال گذشته و ارائه برنامه‌های پیش رو، روز شنبه با رییس‌جمهور دیدار کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وب‌دا، در این دیدار وزیر بهداشت ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده، اهم برنامه‌های سال آینده شامل استقرار پرونده الکترونیک سلامت تا پایان بهار، طرح پزشکی خانواده و نظام ارجاع و استمرار طرح تحول سلامت را به عنوان محورهای اصلی برنامه‌های سال آتی ترسیم کرد.

وزیر بهداشت همچنین در حوزه بهداشت به توسعه رویکرد پیشگیرانه و بسیج همگانی برای مقابله با بیماری‌های غیرواگیر به ویژه دیابت، فشار خون و بهداشت روان تاکید کرد و توسعه بهداشت دهان و دندان عاری از پوسیدگی در مدارس، یکسره کردن ساعات ارائه خدمت در مراکز خدمات سلامت و فعال کردن یونیت های دندانپزشکی مراکز دولتی در شیفت بعد از ظهر را از جمله برنامه های این حوزه برشمرد.

نمکی در حوزه آموزش به طرح تحول نظام آموزش علوم پزشکی در راستای جامعه محور کردن آموزش پزشکی اشاره کرد و در حوزه درمان نیز ادامه طرح تحول نظام سلامت و بازنگری کتاب ارزش نسبی با رویکرد عدالت بین رشته ای و تغییر در نظام پرداخت به DRG و بحث توسعه خدمات پرستاری در منزل را از اهم برنامه‌ها دانست.

وزیر بهداشت، جلوگیری از واردات داروهای دارای تولید مشابه و مکفی داخلی و تقویت و توسعه کمی و کیفی صنعت داروسازی و تجهیزات پزشکی داخلی برای ساخت داروها، تجهیزات و ملزومات پزشکی وارداتی را بعنوان برنامه های محوری حوزه دارو و تجهیزات پزشکی عنوان کرد.

در این جلسه، سعید نمکی، جامعه محور شدن پژوهش و رویکرد پژوهش بر اساس نیاز کشور و نظام ارائه خدمت را از جمله رئوس برنامه‌های حوزه پژوهش در علوم پزشکی بیان کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور هم در این دیدار توصیه هایی مبنی بر رسیدگی بیشتر به مردم بویژه مناطق کمتر برخوردار و خدمات رسانی گسترده تر در جهت استمرار طرح تحول نظام سلامت و همچنین کاهش پرداختی بیماران داشتند و بر تامین کامل داروهای اساسی و استقرار هر چه زودتر پرونده الکترونیک سلامت تاکید ویژه داشتند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه