تیتر ۱ / نظام سلامت

معاون بهداشت اعلام کرد
آمادگی کامل حوزه بهداشت در مناطق سیل زده شمال کشور


تاریخ انتشار : 04 فروردین 1398 ساعت 19:34
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون بهداشت وزارت بهداشت از آمادگی کامل معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی درگیر سیل در شمال کشور خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، علیرضا رییسی، ضمن اعلام این خبر، افزود: همزمان با آغاز سیل در استان های گلستان و مازندران، حوزه های مختلف معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی این دو استان وارد کار شدند و ضمن حضور در مناطق سیل زده در خدمت رسانی به هموطنان اقدام کردند.

معاون بهداشت ضمن اشاره به حضور کارشناسان امور بیماری ها در منطقه اظهار داشت: هیچ گونه بیماری واگیر در مناطق سیل زده گرارش نشده و اوضاع کاملا تحت کنترل است.

رییسی اظهار کرد: کارشناسان بهداشت محیط که طی برنامه سلامت نوروزی در آماده باش کامل بودند، همزمان با وقوع سیل وارد عمل شده و موارد بهداشت محیطی در منطقه را تحت کنترل قرار دادند.

معاون بهداشت ضمن اشاره به فعالیت گروه سلامت روان معاونت بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و گلستان در مناطق سیل زده، عنوان کرد: تشکیل کمیته حمایت‌های روانی، اجتماعی با هدف هماهنگی های لازم جهت مداخلات سلامت روان و اعزام کارشناسان سلامت روان به مناطق سیل زده جهت کمک و ارائه خدمات سلامت روان به افراد آسیب دیده از اقدامانی است که در حال انجام است.

معاون بهداشت در پایان تاکید کرد: با توجه به آسیب های وارده به خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی منطقه، پس از عادی شدن اوضاع، اقدامات لازم جهت برآورد خسارات و بازسازی و نوسازی این مراکز انجام خواهد شد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه