نظام سلامت

سرپرست وزارت بهداشت:
نگاه دولت، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری است


تاریخ انتشار : 01 بهمن 1397 ساعت 21:35
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست وزارت بهداشت گفت: تمام تلاش ما در دولت و وزارت بهداشت این است که هیچ وقفه‌ای در تامین داروهای اساسی و مورد نیاز مردم به ویژه داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج وجود نداشته باشد.


سعید نمکی در حاشیه نشست اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ساری اظهار کرد: اگرچه مشکلاتی در کل کشور در حوزه اقتصاد و چرخه تامین کالا به دلیل اعمال تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه وجود دارد، اما تلاش می‌کنیم تا درخصوص تامین مواد اولیه صنایع دارویی داخلی مشکلی رخ ندهد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر، خوشبختانه هیچ نگرانی از بابت دسترسی و افزایش قیمت و تحمیل هزینه به بیماران نداریم و مردم نیز در این زمینه نگرانی نداشته باشند.

سرپرست وزارت بهداشت درخصوص برنامه‌های این وزارتخانه برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و توسعه پارک‌های علم و فناوری گفت: نگاه دولت این است که شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری را به شدت تقویت کنیم، چراکه در تمام دنیا نیز آنها در شرایط تحریم به کمک دولت‌ها می‌آیند. زمانی که در سازمان برنامه و بودجه مسئولیت داشتم، علیرغم افزایش مختصر بودجه دستگاه‌های اجرایی، 70 درصد بودجه پارک‌های علم و فناوری را افزایش دادیم.

نمکی در پایان افزود: وزارت بهداشت برای توسعه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان و ارتباط آنها با بدنه دانشگاه‌های علوم پزشکی برنامه‌های مفصلی دارد که امیدواریم از ظرفیت عظیم و ارزشمند در جهت جبران کاستی‌های زمان تحریم به‌ویژه در زمینه مشکلات نظام ارائه خدمات، کمبودهای تجهیزات پزشکی وارداتی و تولید داروهای های‌تک وارداتی استفاده کنیم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه