دارو و تجهیزات پزشکی

بخش خصوصی در حوزه واکسن پیشتاز می‌شود

تاریخ انتشار : 29 بهمن 1397 ساعت 19:52
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، گفت: تا چند سال پیش، تنها بخش دولتی در حوزه واکسن فعالیت می‌کرد؛ اما به‌زودی بخش خصوصی در این بخش پیشتاز می‌شود.


مصطفی قانعی در خصوص فعالیت بخش خصوصی در حوزه واکسن، اظهار کرد: در چهل سال گذشته در این حوزه دستاوردهای خوبی به دست آورده‌ایم. یکی از این دستاوردها ورود بخش خصوصی به این عرصه بود که این اتفاق از ۳ سال پیش شتاب گرفته است.

وی افزود: در کشور جوانان متخصص و توانمندی در حوزه واکسن وجود دارند که اگر بتوانیم به نحو مناسبی از این توانایی‌ها استفاده کنیم، می‌توانیم به یکی از پیشتازان عرصه واکسن دنیا تبدیل شویم.

به گفته قانعی، در حال حاضر ۱۰ شرکت در عرصه تولید واکسن ورود کرده‌اند. هشت سال پیش یک شرکت خصوصی در حوزه واکسن نداشتیم و می‌توان گفت شتاب ما در حوزه بهره‌گیری از شرکت‌های خصوصی در حوزه واکسن و محصولات تولیدی آنها قابل قبول است.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی همچنین عنوان کرد: کارگروه واکسن ستاد از سال ۹۳ با هدف توسعه فناوری‌های مورد نیاز این بخش شکل گرفت. کمک به شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان و خصوصی در حوزه واکسن یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این کارگروه است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه