تیتر ۱

معاون بهداشت وزارت بهداشت:
ایران به مقررات پیشگیری از انتقال بیماری‌ها از طریق مرزها پایبند بوده است


تاریخ انتشار : 01 بهمن 1397 ساعت 19:31
1
0
e
p
+
-
اندازه متن :
مشاور سازمان جهانی بهداشت با دکتر رییسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در دفتر این معاونت دیدار کرد.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، علیرضا رییسی در این دیدار اظهار داشت: ایران در مراقبتهای بهداشتی اولیه ((PHC اقدامات و برنامه های قابل ملاحظه ای با توجه به اهداف سازمان بهداشت جهانی انجام داده است.

رییسی افزود: یکی از برنامه های اصلی ایران اهمیتی است که برای مقررات بهداشتی بین المللی ((IHR قائل است و تاکنون اقدامات موثری در این عرصه منطبق با برنامه های سازمان جهانی بهداشت به مرحله اجرا درآورده است.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به مقررات بهداشتی در مورد پیشگیری از انتقال بیماری ها از طریق مرزها پایبند بوده و در راستای جلوگیری از به مخاطره افتادن سلامت مردم از این طریق در سطح منطقه پیشتاز است.

رییسی در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه تطابق قوانین داخلی و بین المللی به مشاوره سازمان بهداشت جهانی نیاز داریم . بنابراین باید نقاط حساس و چالشی در این زمینه احصا شوند.

همچنین در این دیدار، خانم دکتر هاوس، مشاور سازمان جهانی بهداشت در حوزه مقررات بهداشتی بین المللی توضیحاتی پیرامون این حوزه ارائه کرد.

گفتنی است در این جلسه محمدمهدی گویا رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، گزارشی از برنامه دیدارها و بازدیدهای مشاور سازمان جهانی بهداشت در سفر به ایران ارائه کرد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه