اخبار ایران و جهان

ادامه تغییرات در وزارت بهداشت
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو منصوب شد


تاریخ انتشار : 16 دی 1397 ساعت 18:50
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
با حکم سرپرست وزارت بهداشت، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد.

به گزارش سپیدآنلاین، سعید نمکی در حکمی دکتر مهدی پیرصالحی را به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب کرد.

در متن این حکم آمده است:

«جناب آقای دکتر مهدی پیرصالحی

با توجه به سوابق علمی و اجرایی و تجربیات ارزنده در عرصه مدیریت ستادی و صنعت دارویی کشور، به موجب این ابلاغ به عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب می‌شوید. امید است با استعانت پروردگار، همدلی کلیه همکاران، استفاده از مشورت و ظرفیت اساتید، کارشناسان، انجمن‌های علمی و با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم شریف کشورمان موید باشید.

در این جایگاه خطیر انتظار می‌رود:

۱- در تهیه داروهای اساسی با سرعت و دقت مناسب لحظه‌ای درنگ نکنید تا خدایی ناکرده کمبود داروهای مورد نیاز موجب سرگردانی بیماران نیازمند نگردد.

۲- صنعت دارویی داخلی که متاسفانه لگدمال واردات بی‌رویه و نامناسب شده است، به نحو مقتضی احیا شود. بدیهی است گره زدن تولید داخل به تولیدکنندگان صاحب تکنولوژی در خارج از کشور و تسهیل فرآیندها از وظایف مهم جنابعالی است.

۳- مبارزه با هر گونه فساد درون و برون سازمانی بر عهده جنابعالی و همکارانی است که همراهی‌تان خواهند کرد. بدیهی است اینجانب با تجارب گذشته‌ای که دارم از هر گونه حمایت دریغ نخواهم کرد.

۴- سرمایه‌گذاری در عرصه داروهای نوترکیب با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از ضرورت‌هایی است که نباید در پرداختن به آن درنگ کنید.

۵- ساماندهی فرآورده‌های آرایشی - بهداشتی و جلوگیری جدی از قاچاق فرآورده‌های زیان آور با تقویت تولید داخل با کیفیت یک مطالبه جدی همگانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

۶- برنامه‌ریزی جهت اصلاح شیوه تغذیه عمومی در راستای ترغیب مردم در گروه‌های مختلف سنی به مصرف درست مواد غذایی و پرهیز از شیوه‌های نامناسب تغذیه‌ای، نظارت مستمر بر تولید، واردات و عرضه مواد غذایی از وظایف اصلی ماست که متاسفانه از جهاتی مغفول مانده است که باید بدان بپردازیم.

لذا شایسته است ظرف دو هفته آینده با مشورت کلیه همکاران و صاحب نظران ذیصلاح برنامه‌ اجرایی پیشنهادی در حوزه‌های فوق‌الذکر را اعلام فرمایید.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

دکتر سعید نمکی»
ایسنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه