نظام سلامت

جلسه مشترک هاشمی و نمکی با معاونان وزارت بهداشت

تاریخ انتشار : 15 دی 1397 ساعت 13:57
1
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سعید نمکی در جلسه شورای معاونین وزارت بهداشت که با حضور دکتر هاشمی برگزار شد،گفت: دکتر هاشمی، شجاعت، جسارت و صداقت زیادی داشت که به دریای مواج زد و تصمیماتی گرفت که قبل از وی، کسی نمی‌گرفت. دومین ویژگی ممتاز وی، پیگیری و اصرار در رسیدن به اهداف سازمانی‌اش بود و بارها این خصوصیت مثبت دکتر هاشمی را بازگو کرده‌ام.

به گزارش سپیدآنلاین، سرپرست وزارت بهداشت گفت: هاشمی به عنوان راهنما و مرشد مجموعه وزارت بهداشت به ما کمک خواهد کرد و اگر بخواهم در مورد او آنچه بر ذهنم می‌گذرد بیان کنم این است که وی چند ویژگی بارز دارد؛ اول اینکه وی تحول‌گرا است و با عادات گذشتگان، کار نمی‌کرد. همیشه چنین انسان‌هایی را ستوده‌ام و انسان‌هایی که بر مبنای شکستن عادات و محدوده‌های گذشته عمل می‌کنند، همواره ارزشمند و بلندمرتبه هستند.

وی افزود: من در عمر کاری خود با ۱۲ نفر از وزرای بهداشت، معاونین رییس جمهور، دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، قضایی، حقوقی و مجلس کار کرده و در چند سال گذشته، بودجه بیش از ۹۰ درصد از کشور را اداره کرده‌ام، اما پیگیرتر از هاشمی ندیدم و به رییس جمهور هم گفتم که تردید نکنید که در کابینه، پیگیرتر از هاشمی وجود نداشت.

نمکی در ادامه از عشق به مردم به عنوان سومین ویژگی بارز هاشمی یاد کرد و گفت: من تفاوت عشق با رفع تکلیف را متوجه می شوم، چون همیشه عاشقانه و با دلم زندگی کرده‌ام. همیشه می‌گویم نه مزد کارگری، بلکه عشق بود که معماری سنتی ما را آفرید. معمار قدیمی ما، خط الراس نمی دانست و در ذهنش خطوط را رسم می کرد. بنابراین می بینیم که سردرب‌های بناهای عظیم سنتی، یک سانتی متر هم با هم تفاوت ندارند، اما امروزه با وجود اینکه با چندین کامپیوتر اقدام به طراحی می‌کنند، پس از ساخت بناها، می‌بینیم که هنوز مشکلاتی وجود دارد چون چاشنی کار، با عشق نیست.

سرپرست وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: عشق و علاقه به مردم یکی از انگیزه‌های بسیار بزرگی بود که در وجود هاشمی قابل مشاهده بود. گرچه من فرزند نظام سلامت هستم، اما خدا را شاهد می گیرم که یکی از سخت ترین کارها برای من، پذیرش مسئولیت سرپرستی وزارت بهداشت بود و در این چند وقت به شدت ایستادگی کردم و همه جا گفتم که همه باید تلاش کنیم تا هاشمی در وزارت بهداشت به مسیر خود ادامه بدهند. 

وی در ادامه گفت: مدیران و روسای بسیاری از دستگاه های اجرایی و نهادها عوض می‌شوند و من هیچ دخالتی نکردم، در مورد هاشمی در زمان پذیرش مجدد مسئولیت در دولت دوازدهم تنها کسی بودم که بیشترین اصرار را کردم و هفته گذشته نیز با ایشان جلسه‌ای داشتم و با عشق از ایشان تقاضا کردم که به مسئولیت خود بازگردند، اما احساس کردم که وی به اندازه‌ای خسته و دلشکسته است که شاید اصرار بیشتر، معنی و فایده‌ای نداشته باشد.

نمکی اضافه کرد: دو روز قبل، پیش از اینکه حکم سرپرستی من برای وزارت بهداشت نوشته شود، به دکتر واعظی گفتم برای آخرین بار هم که شده با هاشمی تماس بگیرید و یک بار دیگر از طرف من از ایشان خواهش کنید بلکه دلش نرم شده باشد و به وزارت بهداشت برگردد و دکتر واعظی به من گفت که جواب هاشمی منفی بود، که من هم گفتم بپرسید که چه کسی را به جای شما جایگزین کنیم که راه شما را ادامه دهد و هر کسی که هاشمی تایید کردند را بگذارید و ما هم به او کمک می کنیم. دکتر واعظی با من تماس گرفت که با هاشمی صحبت کردم و وی گفته من دیگر به وزارت بهداشت نمی روم و در مورد جایگزین خودش در وزارت بهداشت اول گفته است که من دخالت نمی کنم. اما دکتر واعظی به او گفته اند دخالت نکنید، اما رفاقت کنید و مشورت بدهید که ایشان هم، نام بنده را آورده بود. بعد از این بود که خدمت رییس جمهور رسیدیم و ۸۰ درصد از صحبت های ما با رییس جمهور و رییس دفتر رییس جمهور، ذکر خیر دکتر هاشمی بود. 

وی تاکید کرد: هاشمی کارهای بزرگی کرد و قدم های بزرگی برداشت و برای مردم این سرزمین، مهربانی زیادی کرد و همه امید ما این است که وی با محبتی که دارد، در کنار ما باشد و راهنمایی و ارشاد کند.

نمکی در ادامه خطاب به معاونین و مدیران وزارت بهداشت گفت: دیدگاه من به شما، به عنوان سرمایه های ملی است و بارها گفته ام که هاشمی، در حوزه‌های مختلف بهترین ها را برای مسئولیت در وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی انتخاب کرده است و به شدت معتقدم که دکتر هاشمی نخبگانی را گرد هم جمع کرده که نیازی به هیچگونه تغییر نیست و باید با همدلی و هم افزایی در کنار همدیگر کار کنیم و باید از راهنمایی های دکتر هاشمی بهره ببریم. 

سرپرست وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: رویکرد و نگاه من، مشورتی و مدیریت کارشناسی است و گرچه خودم در حوزه سلامت تجربه دارم، اما به نظرات و راهنمایی های معاونین و مدیران و کارشناسان، اتاق های فکر و انجمن های علمی دانشگاه های علوم پزشکی نیاز دارم چون آنها می توانند پشتوانه های فکری مدیریت وزارت بهداشت باشند.

ایرنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه