نظام سلامت

رئیس سازمان بهزیستی خبر داد
اختصاص ۱۱۰۰ میلیارد برای اجرای قانون حمایت معلولان


تاریخ انتشار : 14 دی 1397 ساعت 16:55
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: مسئله اصلی سازمان بهزیستی و روح حاکم بر قانون جامع ساختار نظام رفاه و تامین اجتماعی، مسئله پیشگیری و توانمند سازی است.

به گزارش سپیدآنلاین؛ وحید قبادی دانا در گفت و گو با خانه ملت در رابطه با برنامه خود در حوزه معلولان گفت: مسئله اصلی سازمان بهزیستی و روح حاکم بر قانون جامع ساختار نظام رفاه و تامین اجتماعی، مسئله پیشگیری و توانمند سازی است. محور اصلی فعالیت‌های مربوط به معلولین و آسیب‌های اجتماعی در سازمان بهزیستی در وهله اول پیشگیری و سپس توانمند سازی و بازتوانی خواهد بود.

شفافیت یکی از مهمترین اهداف سازمان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: برای ارتقاء سرمایه اجتماعی سازمان بهزیستی موضوع شفافیت در عملکرد و هزینه‌ها را در سازمان و در شرکای اجتماعی‌مان در نظر قرار خواهیم داد، تا بتوانیم مشارکت بیشتری را از جانب مردم به صورت فردی در فعالیت‌های مردمی سازمان و همچنین مشارکت سازمان‌های مردم نهاد شاهد باشیم .

قبادی دانا بیان اینکه سازمان بهزیستی باید از موازی‌کاری پرهیز کند ادامه داد: لازم است حد و مرز فعالیت‌هایمان را با سازمان‌های همکار اعم از دولتی و خصوصی شفاف کنیم تا کمترین اتلاف وقت و هزینه را شاهد باشیم.

اجرای قانون حمایت از معلولان در تعامل با سایر دستگاه‌ها محقق خواهد شد

وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان به اتفاق آرا گفت: بی تردید اجرای این قانون در کشور مفید خواهد بود اما تنها بخشی از اجرای این قانون به صورت مستقیم به سازمان بهزیستی مربوط می‌شود و بخش اعظم آن در تعامل با سایر دستگاه‌ها محقق خواهد شد.

اختصاص 1100 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: متاسفانه از 12500 میلیارد تومان بودجه‌ای که برای اجرای قانون حمایت از معلولان پیش‌بینی شده بود تنها 1100 میلیارد آن در لایحه بودجه 98 آورده شده است، یعنی حدود 10 درصد آن‌چیزی که باید باشد، بنابر این با توجه به کمبود منابع کار بسیار سخت و دشوار خواهد بود و باید با حساسیت بیشتری اولویت‌ها را در نظر بگیریم. بی تردید برای معلولان شروع خوبی خواد بود تا به حق خودشان که یک زندگی مستقل در جامعه به عنوان شهروند است، نزدیک‌تر شوند.

اجرای قانون حمایت از معلولان نیازمند مشارکت همه مردم ایران است

قبادی دانا با اشاره به اینکه افراد مقصر معلولیت‌هایشان نیستند گفت: معلولیت‌ها بر اثر حادثه، تصادف و یا شرایط مختلف ژنتیکی رخ می‌دهد که ممکن است برای هر فرد و خانواده‌ای اتفاق بیافتد، بنابر این همه مردم باید به این نکته توجه کنند که باید حق معلولان را نه از نگاه ترحم بلکه از نگاه حق معلول ادا کنندو مراقب باشند حقوق معلوان را تضییع نکنند .

قبادی دانا در پایان خاطر نشان کرد: برای اجرای کامل قانون حمایت از معلولین ما نیازمند کمک و همیاری همه مردم ایران هستیم، هر کسی می‌تواند در اجرای هر چه بهتر این قانون سهم و توفیقی داشته باشد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه