تیتر ۱ / دارو و تجهیزات پزشکی

یادداشت رئیس سازمان غذا و دارو اتفاقات روزهای اخیر حوزه سلامت کشور
وقتی با دارو و تجهیزات پزشکی این‌گونه معامله شود، با سایر امور کشور برخورد بهتری نخواهد شد


تاریخ انتشار : 12 دی 1397 ساعت 12:48
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رییس سازمان غذا و دارو در یادداشتی با اشاره به آنچه تعلل در پرداخت 500 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی خوانده، آورده است: زمانی که با دارو و تجهیزات ضروری پزشکی که نه‌تنها یک کالای اساسی، بلکه حیاتی است، این‌گونه معامله شود، با سایر امورات کشور، ناباورانه باید گفت برخورد بهتری نخواهد شد. در این شرایط امیدواریم که تصمیم درست و موضع بهنگام وزیر محترم بهداشت، لااقل هشداری جدی باشد که این روش و منش اداره امور در شرایط دشوار تهدید و تحدید نیست و البته تلنگری هم باشد بر برخی مخالفان دولت - که متاسفانه بخشی از این تاخیر را دامن زده‌اند - که هرگونه تضعیف دولت در اداره امورات کشور، صرفاً بازی بدفرجامی در زمین دشمن و سوراخ کردن کشتی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که موافق و مخالف را در برگرفته است.»

به گزارش سپیدآنلاین، غلامرضا اصغری در واکنش به حواشی این روزهای حوزه سلامت در یادداشتی آورده است:
‌روزهای اخیر تدبیر اداره امور کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همدلی افزونتر مدیران، خصوصا مدیران ارشد، تسهیل فرایندهای تصمیم‌سازی و تسریع در تصمیم‌‌گیری و اجرا است.
پرواضح است که برای مقابله با تحریم و تهدید دشمن، قبل از هر چیز، نیاز مبرم به آرایش جنگی ارکان دولت و عملکرد قرارگاهی متناسب با شرایط جدید اقتصادی خودنمایی می‌کند. البته ابایی نیست که گفته شود روند جاری مدیریت کشور در برخی نواحی از آشفتگی رنج می‌برد و بر این وزن و مدار نمی‌چرخد. به‌عنوان نمونه، از زمان تصمیم برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی برای کمک به وضعیت بحرانی زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی، بیش از دو ماه گذشته است، تصمیمی که نه لزوما توسط دولت، بلکه با جلسات و پیگیری‌های فراوان فعالان این حوزه و درخواست سران قوا منجر به موافقت مقام معظم رهبری و ابلاغ آن به دولت شده، اما تعلل بسیار و سازوکار نامناسب پرداخت ریالی این مبلغ، هنوز آن را عملیاتی ننموده و پیش‌بینی می‌شود تا یک ماه آینده نیز دردی از مطالبات انباشته زنجیره تامین دارو و تجهیزات پزشکی را التیام نبخشد.
زمانی که با دارو و تجهیزات ضروری پزشکی که نه‌تنها یک کالای اساسی، بلکه حیاتی است، این‌گونه معامله شود، با سایر امورات کشور، ناباورانه باید گفت برخورد بهتری نخواهد شد. در این شرایط امیدواریم که تصمیم درست و موضع بهنگام وزیر محترم بهداشت، لااقل هشداری جدی باشد که این روش و منش اداره امور در شرایط دشوار تهدید و تحدید نیست و البته تلنگری هم باشد بر برخی مخالفان دولت - که متاسفانه بخشی از این تاخیر را دامن زده‌اند - که هرگونه تضعیف دولت در اداره امورات کشور، صرفاً بازی بدفرجامی در زمین دشمن و سوراخ کردن کشتی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که موافق و مخالف را در برگرفته است، العاقل یکفیه بالاشاره.
و اما روی دیگر سخن به وزیر محترم بهداشت؛
به‌عنوان یک شاهد و ناظر همه چهار دهه گذشته نظام سلامت عرض می‌کنم: طرح تحول نظام سلامت، بهبود شاخص‌های عدالت در سلامت و توسعه و بهبود خدمات سلامت به محروم‌ترین فرزندان این ملت در اقصی نقاط این سرزمین، اینک فرزند شماست و برای همیشه تاریخ، مادران و پدران را، تحمل هر گزند و دونیم شدن فرزند، نشاید و نباید.
و خَیرُ الکَلام ما قَلَّ وَ دَلّ ...
دکتر غلامرضا اصغری
رئیس سازمان غذا و دارو


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه