تیتر ۱ / نظام سلامت

رییس کمیسیون بهداشت خواستار برخورد جدی دولت با سازمان برنامه شد
دولت اجازه ندهد در بودجه‌ریزی با جان مردم بازی شود


تاریخ انتشار : 09 دی 1397 ساعت 20:33
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از نحوه تعیین اعتبارات از سوی سازمان برنامه و بودجه برای حوزه سلامت از دولت خواست تا اجازه ندهد که در بودجه‌ریزی با جان مردم بازی شود.

به گزارش سپیدآنلاین، حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خانه ملت، با تایید این خبر که وزیر بهداشت در پی کاهش بودجه حوزه سلامت استعفا داده است، گفت: به نظر می‌رسد که سازمان برنامه و بودجه زاویه‌ای در مورد سلامت مردم پیدا کرده است، چرا که این مشکلاتی را که به وجود می‌آورد به مردم صدمه می‌زند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما بعد از اینکه چند ردیف بودجه در حوزه سلامت را که مشاهده کردیم، نگران شدیم، کما اینکه حداقل 50 بیماری خاص وجود دارد که دو سال قبل حدود سیصد میلیارد تومان برای آن تعیین شده بود، اما در بودجه 98 حدود 150 میلیارد تومان برای آن تعیین شده است یا دولت که تصویب کرده بود تعرفه بیماران پیوند کلیه، کبد، مغز استخوان و پانکراس تحت پوشش بیمه‌ها باشد، به بیمه‌ها گفته که به دلیل نبود منابع، پرداخت آنها را انجام ندهند.

شاخصی در سازمان برنامه و بودجه برای تعیین اعتبارات وجود ندارد

وی اظهار کرد: متاسفانه شاخصی در سازمان برنامه و بودجه برای تعیین اعتبارات وجود ندارد به همین دلیل بنده از سال‌ها قبل نام آن را سازمان «و» گذاشته‌ام یعنی سازمانی که از نامش فقط «و» باقی مانده و نه برنامه دارد و نه بودجه، ضمن اینکه حتی اختلافات بسیاری بین دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی و وزارت علوم وجود دارد که هر کدام لابی بیشتری انجام دهد و رابطه بیشتری داشته باشد منابع بیشتری را هم به خود اختصاص می‌دهد.

شهریاری تصریح کرد: هم‌اکنون نمی‌توان با این روشی که سازمان برنامه و بودجه در پیش گرفته است، در مملکت بودجه‌ریزی کرد، شعار بودجه عملیاتی را در ظاهر می‌دهند، اما دقیقا برعکس آن عمل می‌کنند و این در حالی است که اگر مشکلات مردم را حل نکند، مجبور می‌شویم مشکلات آنها را با مردم در میان بگذاریم و مردم قطعا مطالبه‌گر خواهند بود.

حوزه سلامت یکی از حساس‌ترین مواضع است

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: ظاهرا دولت می‌خواهد که مردم را به بهانه‌های مختلف به خیابان‌ها بکشاند و شاید حوزه سلامت یکی از حساس‌ترین مواضع باشد، کما اینکه شاهد هستیم که در ماه‌های اخیر مشکلاتی در پی کمبود منابع در بیمارستان‌ها برای مردم به وجود آمده است و کارشکنی‌هایی صورت می‌گیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: البته سازمان «و» در مورد مبلغ 500 میلیون دلاری که قرار بود به دستور مقام معظم رهبری به بیمه‌ها داده شود هم کارشکنی می‌کند که باید برای آن فکری اساسی شود و رئیس جمهور برخورد جدی کند و اجازه ندهد که با سلامت مردم بازی شود.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه