نظام سلامت

خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:
تخصیص ارز برای درمان بیماران سرطانی واجب است


تاریخ انتشار : 08 دی 1397 ساعت 11:04
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخورد سیاسی و مصلحتی با بیماران سرطانی مطلقا ممنوع است،گفت: مسئولان آگاه باشند بیماری سرطان،سرما خوردگی نیست که در تجویز دارو تنها ایرانی بودن دارو ملاک قرار بگیرد.

به گزارش سپیدآنلاین، رسول خضری در گفت‌وگو با خانه ملت درباره وضعیت خدمات رسانی دارویی به بیماران سرطانی در کشور،گفت: مسئولان آگاه باشندکه بیماری سرطان، سرما خوردگی نیست که هر داروی برای درمان بیماران تجویز شود و ما وظیفه داریم برای درمان بیماران با کیفیت ترین داروهای ممکن در عرصه بین الملل را برای درمان بیماران سرطانی در نظر بگیرم ونباید تنها به بهانه داخلی بودن دارو از پزشک معالج بخواهیم داروهای ایرانی را برای درمان بیماری سرطان تجویزکند.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکنولوژی ساخت داروهای بیماران سرطانی به نسبت کشورهای پیشرفته در تولید داروهای بیماران سرطانی پایین تراست تصریح کرد: هزینه تحقیق و توسعه برای حوزه داروسازی بسیاربالا است اما دولت هرساله کمترین بودجه رابه این بخش اختصاص می‌دهد.

خضری افزود: تکنولوژی تولید داروهای سرطانی در کشور در سطوح ممتازی نسبت به کشورهای پیشرفته در تولید دارو در عرصه بین الملل قرار ندارد بنابراین مشخص است که اثردرمانی داروهای شیمی درمانی ایرانی به نسبت خارجی کمتر است البته ما نمی‌گویم داروهای ایرانی بی کیفیت هستند اما در قیاس با کشورهای پیشرفته در تولید داروهای بیماران سرطانی، مشخص است که داروهای ایرانی در زمینه درمان سرطان،کیفیت پایین تری دارند.

وی ادامه داد: در حوزه درمان بیماران سرطانی نباید با جان مردم شوخی کنیم و از همین روباید بهترین دارو برای درمان بیماران سرطانی تجویز شود واین در حالی است که تخصیص ارز برای درمان بیماران سرطانی و خاص واجب است.

نماینده مردم در مجلس دهم افزود: زمانی که داروی شیمی درمانی خارجی برتر از داخلی از نظر کیفیت است، نباید با برخوردهای سیاسی ومصلحتی، پزشکان معالج را مجبورکنیم که داروهای شیمی درمانی ایرانی را جایگزین داروهای خارجی بکنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه برخورد سیاسی و مصلحتی با بیماران سرطانی مطلقا ممنوع است یادآورشد: مسئولان آگاه باشند سرطان ،سرما خوردگی نیست که در تجویز دارو به پزشک فشار وارد کنیم که از داروی ایرانی استفاده کندو باید دست پزشک در تجویز دارو بر مبنای شرایط بیمار باز باشد بنابراین خساست بخرج دادن برای ارائه خدمات دارویی به بیماران سرطانی به هیچ وجه منطقی نیست زیرا ما باید تمام توانمان را برای درمان بیماران بکارببریم.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه