تیتر ۱ / نظام سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد
نظام پزشکی؛ مرجع اصلی رسیدگی به تبلیغات کذب خدمات پزشکی


تاریخ انتشار : 06 دی 1397 ساعت 19:07
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سخنگوی وزارت بهداشت با انتقاد از فعالیت بدون مجوز برخی کانال‌ها در فضای مجازی از برخورد جدی با صاحبان این کانال‌ها خبر داد.

به گزارش سپیدآنلاین، ایرج حریر‌چی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در برخی موارد تبلیغات وسیعی در فضای مجازی و ماهواره مبنی بر پیکر‌تراشی و کاهش چشمگیر وزن انجام می‌شود که همه این موارد غیر قانونی و تخلف است.

وی ادامه داد:‌ تبلیغاتی در زمینه پیکر تراشی معمولا در مطب‌های خصوصی و به وسیله افراد غیرمتخصص انجام می‌شود که ادعای آنها در امر پیکر‌تراشی به گونه‌ای است که گویی انسانی دیگر خلق می‌کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: کارهایی در زمینه پیکر‌تراشی به وسیله افراد غیر علمی صورت می‌گیرد که متاسفانه مردم و جوانان فریب چنین تبلیغاتی را می‌خورند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت با این چنین تخلفاتی برخورد های لازم را انجام می‌دهد، بیان کرد: علاوه بر این موضوع مدتی است تبلیغ دارو در فضای مجازی توسعه پیدا کرده در حالی تبلیغ خدمات پزشکی و دارو ممنوع است و این اقدامات در اکثر موارد غیر قانونی محسوب می‌شود.

حریرچی افزود: به طور کلی تبلیغات خدمات پزشکی در فضای مجازی است غیر علمی و قاعدتا بدون مجوز است و از نظر وزارت بهداشت تخلف محسوب می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه نظارت بر تبلیغات خدمات پزشکی و دارو بر عهده سازمان نظام پزشکی است،‌ تصریح کرد: تخلفاتی از سوی معدود افراد که بعضا برخی از آنها پزشک بوده انجام می‌شود و مردم هم به اینگونه تبلیغات و کامنت‌ کانال‌های فضای مجازی اعتماد می‌کنند.

وی ادامه داد: اکنون چند کانال فضای مجازی به دلیل تبلیغات غیر قانون خدمات پزشکی بسته شده است اما اینگونه کانال ها به صورت قارچ گونه توسعه پیدا کرده اند و دوباره راه‌اندازی می‌شوند.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه