بیمه

در بودجه سال 98 پیش بینی می شود
تخصیص اعتبار به دولت برای پرداخت سهم سه درصدی حق بیمه تامین اجتماعی


تاریخ انتشار : 29 آذر 1397 ساعت 11:44
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی گفت: برای اولین بار در بودجه سال آینده کشور ردیف مستقل بودجه ای بر اساس ماده 28 قانون تامین اجتماعی برای پرداخت سهم سه درصدی دولت از حق بیمه تامین اجتماعی ایجاد شده است.

به گزارش سپیدآنلاین، علی نمکی گفت: پیگیری این موضوع با تشکیل کمیته مشترکی بین سازمان تامین اجتماعی و دولت محقق شد و معاونت اقتصادی به عنوان نماینده سازمان تامین اجتماعی در کمیته یاد شده پیگیری های فراوانی برای به ثمر رساندن این مهم داشته است. 

وی ادامه ادامه داد: بر اساس ماده 28 قانون تامین اجتماعی دولت باید حق بیمه سهم خود را به سازمان تامین اجتماعی بپردازد که با پیگیری های متعدد مقرر شد که از سال 98 این مهم در بودجه سالانه کل کشور در قالب ردیفی مستقل منظور شود. 

سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی ضمن قدردانی از نگاه سازنده دولت تدبیر و امید و سازمان برنامه و بودجه، گفت: با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای کمیسیون تلفیق و همکاران معاونت های مختلف در زمان بررسی و تصویب بودجه سال آینده در مجلس این ردیف در بودجه نهایی خواهد شد.

نمکی تصریح کرد: امیدواریم مبلغ تعیین شده برای آن نیز افزایش یابد. البته مهم تر از آن پایدار شدن این ردیف در سال های آتی به منظور دریافت مطالبات سازمان از دولت می باشد.

سازمان تامین اجتماعی 4٢ میلیون بیمه شده دارد که ١٨ نوع خدمت بیمه ای و درمانی به این افراد ارائه می دهد.
در مجموع ١4 میلیون نفر به عنوان بیمه شده اصلی به تامین اجتماعی بیمه پرداخت می کنند که البته بخشی از این حق بیمه برای برخی مشاغل مانند قالیبافان، رانندگان و کارگران ساختمانی و برخی دیگر از بیمه شدگان توسط دولت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت می شود.
ایرنا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه