تیتر ۱ / نظام سلامت

سرپرست سازمان نظام پزشکی در نامه ای از رئیس قوه قضائیه خواستار شد
لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی متوقف و بازنگری شود


تاریخ انتشار : 28 آذر 1397 ساعت 12:52
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
سازمان نظام پزشکی بازنگری در پیش نویس لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی در مواد مرتبط با امور پزشکی را پیش از ارایه به مجلس شورای اسلامی را از قوه قضائیه خواستار شد.

به گزارش سپیدآنلاین، محمدرضا ظفرقندی رییس شورایعالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی طی نامه ای به ریاست قوه قضاییه خواستار توقف و بازنگری در لایحه تعزیرات قانون مجازات اسلامی در پیش نویش ارایه شده به مجلس شورای اسلامی شد، دراین نامه آمده است:

ریاست محترم قوه قضائیه

حضرت آیت‌اله آملی لاریجانی

با سلام و احترام

همانگونه که استحضار دارید پیش‌نویس فصل تعزیرات قانون مجازات اسلامی که نسخه‌ای از آن به این سازمان واصل شده حاوی مواد و مطالبی در خصوص حرفه پزشکی و اِعمال آن است. توضیحاً‌ آن که تعاریف و واژگان به کار رفته در مواد راجع به امور پزشکی در پیش‌نویس مذکور با ادبیات و عرف خاص حرفه‌مندان پزشکی تفاوت فاحش و مغایرت اساسی دارد و فقدان هماهنگی میان جرم انگاری اَعمال و اَفعال اهل حرف پزشکی با واقعیات عملی و دانش روز پزشکی در بسیاری موارد به چشم می‌خورد. بدیهیست که این امر، اسباب توسل پزشکان به حُزم و احتیاط بیش از حد را فراهم آورده و الزام پذیرش ریسک توسط پزشکان را که از جمله اوصاف ضروری در اعمال حرفه تلقی می‌گردد، از آنان سلب می‌کند. در این صورت متضرر اصلی در این میان بیماران و به عبارتی آحاد جامعه خواهند بود.

علی‌هذا مستدعیست دستور فرمایید جهت ارایه نظرات کارشناسی سازمان نظام پزشکی کل کشور به عنوان عالیترین نهاد صنفی و حرفه‌ای حرفه‌مندان پزشکی، لایحه مذکور متوقف و با حضور کارشناسان مجرب حوزه پزشکی مورد تجدیدنظر قرار گیرد.

ضمناً گروهی از پزشکان پیشکسوت و صاحب نظر از هم اکنون به کارشناسی دقیق این لایحه در مواد مربوط به امور پزشکی مشغول شده‌اند که نتایج آن در اسرع وقت به حضورعالی ارسال می‌گردد.


دکتر محمدرضا ظفرقندی

سرپرست سازمان نظام پزشکی

و رئیس شورای عالی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه