تیتر ۱ / دارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت پس از پایان سفر به هند:
بخش عمده ای از بازارهای اروپا و آمریکا در اختیار شرکت های تولید دارو و واکسن هندوستانی است


تاریخ انتشار : 24 آذر 1397 ساعت 17:35
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
وزیر بهداشت گفت: اجلاس جهانی مراقبت از سلامت مادر، کودک و تغذیه در هندوستان با حضور تعداد زیادی از وزرای بهداشت کشورهای جهان تشکیل شد که همراه با تیمی از وزارت بهداشت در این اجلاس شرکت کردیم و سخنرانی های متعددی در بخش های مختلف این اجلاس داشتیم.

به گزارش سپیدآنلاین، سید حسن هاشمی در پایان سفر سه روزه به هندوستان اظهار داشت: ملاقات ها و مذاکرات زیادی با مقامات هندوستان، وزرای بازرگانی، بهداشت و طب سنتی، بانک ها و شرکت های دارویی این کشور داشتیم و هند مانند کشورهای بلوک شرق، فرصت بسیار خوبی برای توسعه روابط همه جانبه با ایران دارد و این کشورها می توانند به توسعه کشور، گسترش فناوری و استقلال ایران در حوزه های مختلف کمک کنند.

وزیر بهداشت با اشاره به شرایط موجود کشور، انجام این سفر را مهم و مفید عنوان کرد و افزود: در این سفر نمایندگانی از بخش خصوصی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی ایران نیز حضور داشتند و با 50 شرکت دارویی هند نشست مفیدی برگزار شد و در این نشست، مشکلات متقابلی که ناشی از سوء رفتار آمریکا است بررسی و برای حل آن راهکار ارائه شد.

هاشمی تاکید کرد: مقامات هندوستانی به ارتقای روابط همه جانبه با ایران علاقه مند هستند و برای مقابله با تحریمی که علیه کشور و ملت ایران اعمال شده، فرصت بسیار مناسبی است که بتوانیم از استعدادهایی که استفاده از آنها کم هزینه تر و به صرفه تر است، برای رشد و شکوفایی بخش تولید داخلی حداکثر بهره را ببریم و قطعا ظرفیت ایران و منطقه، بازار بسیار خوبی برای هندوستان به شمار می آید.

وزیر بهداشت افزود: در قبال وارداتی که هندوستان به ایران خواهد داشت البته با نظارت دقیقی که انتظار است در همه حوزه ها و حوزه سلامت در کشور انجام شود، در بخش فناوری کمک زیادی به کشور خواهد شد چراکه هندوستان، پیشرفت های بسیار قابل توجه ای داشته و وضعیت امروز هندوستان با قضاوت ایرانیان که مربوط به 50 سال پیش است، تفاوت بسیار زیادی کرده است.

هاشمی از هندوستان به عنوان یکی از قدرتهای مهم در حوزه دارو، مواد اولیه و واکسن یاد کرد و گفت: بخش عمده ای از بازارهای اروپا و آمریکا در اختیار شرکت های تولید دارو و اکسن هندوستانی است و ما هم در صنعت از این توان استفاده کرده ایم اما متاسفانه نگاه سنتی ما به کمپانی های اروپایی و آمریکایی است که باید این رویکرد تغییر کند و این تغییر نگاه قطعا در آینده به سود کشور است. وب‌دا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه