نظام سلامت

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل اعلام کرد:
حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در هند


تاریخ انتشار : 20 آذر 1397 ساعت 22:43
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل از سفر وزیر بهداشت کشورمان به هند به منظور شرکت در اجلاس بین المللی سلامت مادر، کودک و تغذیه در این کشور خبر داد و گفت: در این اجلاس، فعالیت کشورها در زمینه بهبود خدمات بهداشت مادر و کودک و تغذیه و چالش های پیش روی کشورهای شرکت کننده در این زمینه، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش سپیدآنلاین، محسن اسدی لاری درخصوص جزییات سفر وزیر بهداشت به کشور هند و شرکت در اجلاس بین المللی سلامت مادر و کودک، اظهار داشت: سه سال پس از تعهد بین المللی اهداف توسعه پایدار، شرکا و همکاران دوستدار مادر و کودک و تغذیه در یک اجلاس بین المللی که در تاریخ 12 و 13 دسامبر در دهلی نو تشکیل می شود، گرد هم می آیند. جمهوری اسلامی ایران نیز در راس هیاتی به ریاست وزیر بهداشت، در این اجلاس شرکت خواهد کرد.


قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل تصریح کرد: در اجلاس بین المللی سلامت مادر و کودک و تغذیه در دهلی نو، مسئولیت همه کشورها به عنوان کلید موفقیت برای تعیین راهکارهای اجرایی و عملیاتی بهبود وضعیت سلامت مادر و کودک، که در سال 2015 (سه سال قبل) مورد توافق تمام کشورهای جهان قرار گرفته و یکی از درخواست های سازمان های بین المللی محسوب می شود، مورد توجه قرار گرفته است.

اسدی لاری با بیان اینکه تعهد وزرای بهداشت کشورهای شرکت کننده برای دستیابی به بهبود وضعیت سلامت مادر و کودک یکی از اهداف این اجلاس است، اظهار داشت: همچنین توسعه همکاری بین کشورهای عضو و حمایت سازمان های بین المللی برای بهبود وضعیت سلامت مادر و کودک نیز از دیگر اهداف این اجلاس بین المللی خواهد بود.

وی درخصوص برنامه سخنرانی وزیر بهداشت در این اجلاس، بیان کرد: وزیر بهداشت در این اجلاس در دو نشست حضور داشته و سخنرانی خواهدکرد. همچنین دکتر هاشمی در تاریخ چهارشنبه 21 آذرماه (12 دسامبر) ضمن سخنرانی در یک پنل علمی درخصوص ابتکارات تامین منابع مالی برای اجرای بهتر برنامه سلامت مادر و کودک، طرح تحول سلامت، سرمایه گذاری دولت جمهوری اسلامی برای بهبود وضعیت شاخص های سلامت مادر و کودک و همچنین کاهش مرگ و میرها، دستاوردهای سیستم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ایران را تشریح خواهد کرد.

اسدی لاری ادامه داد: همچنین در تاریخ 22 آذرماه (13 دسامبر)، در یک نهار کاری که با حضور وزرای بهداشت تمامی کشورهای شرکت کننده در اجلاس تشکیل می شود، جمهوری اسلامی ایران در خطر بودن سلامت مادر، کودک و نوزادان در کشورهای درگیر جنگ و فقر همچون یمن، سوریه، افغانستان و عراق را محکوم کرده و همچنین تعهد کشورمان را به اجرای سیاست های جامع خدمات بهداشتی و درمانی یادآور می شود.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در پایان ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این اجلاس بزرگ بین المللی، پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه بهداشت و درمان و بهبود وضعیت سلامت مادر و کودک به سمع و نظر جهانیان برسد.وبدا


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه