بیمه

بودجه بیمه‌های درمانی واقعی شود

تاریخ انتشار : 20 آذر 1397 ساعت 22:34
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
دبیر شورای عالی بیمه سلامت گفت: بودجه سازمان‌های بیمه‌گر باید به اندازه تورم پیش بینی شده سال رشد داشته باشد؛ زیرا در غیر این صورت نمی‌توانند با توجه به بدهی‌ها، از عهده هزینه‌ها بر آیند. در نتیجه باید بودجه سازمان‌های بیمه گر واقعی دیده شود.


به گزارش سپیدآنلاین فه نقل از روابط عمومی سازمان بیمه سلامت،، علی رضا اولیایی منش درباره بودجه سال آتی سازمان‌های بیمه گر افزود: حتی اگر نگوییم که باید بودجه به اندازه قیمت تمام شده تعیین شود، حداقل باید بودجه واقعی دیده شود. وقتی کسری در سیستم مالی وجود داشته باشد، چرخه منابع مالی نظام سلامت بر هم می‌ریزد. از طرفی وقتی بیمه دچار کسری باشد، نمی‌تواند به بیمارستان‌ها پول بدهد و از آن طرف بیمارستان‌ها نمی‌توانند به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی پول بدهند و کیفیت خدمات سلامت کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه این چرخه باید به درستی دیده شود.

اولیایی منش گفت: اگر دولت نمی‌تواند این هزینه را تامین کند باید از روش‌های دیگری مثل متناسب کردن حق بیمه استفاده کرد تا بودجه سلامت واقعی دیده شود. این کار بسیار بهتر از افزایش پرداختی از جیب مردم است. هرچه بیمه‌ها کارآمد باشند، مردم در آرامش خواهند بود.

وی اظهار کرد: منابع بیمه از دو بخش دولتی و حق بیمه تامین می‌شوند. اگر شرایط بودجه سازمان‌های بیمه‌گر غیر شفاف باشد، چرخه معیوب حوزه سلامت ادامه خواهد داشت و این موضوع نیازمند اصلاح است. برای اصلاح باید واقعیت‌ها را بپذیریم و بدانیم چه میزان منابع برای نظام سلامت مورد نیاز است.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه