جامعه پزشکی

معاون پرستاری وزارت بهداشت در آيين افتتاح سي امين كلينيك پرستاري در مشهد اعلام کرد:
استقبال چشمگیر داوطلبان از رشته پرستاری در کنکور 97


تاریخ انتشار : 19 مهر 1397 ساعت 21:07
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون پرستاری وزارت بهداشت، گفت: رشته پرستاری در کنکور 97 بعد از رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پرتقاضاترین رشته در گروه تجربی بوده است.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از وبدا، مریم حضرتی در آیین افتتاح سی امین کلینیک آموزش سلامت و خود مراقبتی در مشهد با اعلام این خبر، اظهار داشت: تحقیقات نشان می دهد که شغل پرستاری در 10 سال آینده جزو سه شغل برتر دنیا خواهد بود، بنابراین باید دانش آموزان را با این رشته و اهمیت آن آشنا کنیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه خوشبختانه در کنکور 97 رشته پرستاری جزو رشته های پر متقاضی بوده است، گفت: در زیر گروه تجربی حدود ششصد و شصت هزار نفر شرکت داشته اند. همچنین در میان پذیرفته شدگان رشته پرستاری، رتبه های بین 1000 تا 2500 دیده می شود و این نشان از ورود نخبگان به این رشته است.

حضرتی در پایان افزود: با افزایش بار بیماری های غیر واگیر، نقش گروه های پرستاری برای خدمت رسانی به مردم پر رنگ تر می شود. همچنین با توجه به بازار کار خوب در این رشته و نیاز جامعه به خدمات گروه پرستاری، انتظار می رود که در سال های بعد رقابت برای ورود به این رشته افزایش بیشتری یابد.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه