تیتر ۱ / نظام سلامت

با حضور وزیر بهداشت؛
400 دستگاه آمبولانس مجهز و پیشرفته اورژانس رونمایی شد


تاریخ انتشار : 17 مهر 1397 ساعت 12:10
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
400 دستگاه آمبولانس مجهز و پیشرفته صبح امروز با حضور وزیر بهداشت در شرکت ایران خودرو دیزل و به طور همزمان در تهران و بندرعباس، رونمایی شد.

به گزارش سپیدآنلای به نقل از وبدا، این 400 دستگاه آمبولانس شامل 100 دستگاه آمبولانس از فاز اول خرید 400 دستگاه آمبولانس کمک دار خارجی و 300 دستگاه آمبولانس مربوط به قرارداد تامین 800 دستگاه توسط شرکت ایران خودرو دیزل است که با همکاری گمرک در حال ترخیص و توزیع در کشور است.
در این آمبولانس‌ها، برانکارد، ونتیلاتور، دستگاه DC شوک، کیف احیاء، ساکشن پرتابل، دو سیلندر اکسیژن مجهز به مانومتر، صندلی پرستار و نیمکت کامل صندوق شونده تعبیه شده است.
آمبولانس‌های ون اسپرینتر 315 امکان حمل دو بیمار در شرایط اضطراری را دارند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، در مراسم رونمایی از این 400 دستگاه آمبولانس اظهار داشت: «چندین قرارداد برای تامین آمبولانس‌های جدید با شرکت‌های معتبر بین‌المللی بسته شده و امروز از 300 دستگاه آمبولانس جدید که از نظر تجهیزات و شاسی، قابلیت‌های خوبی دارند، رونمایی می‌شود.»
سیدعلی صدرالسادات تصریح کرد: «قراردادی برای تامین 400 دستگاه آمبولانس دو دیفرانسیل برای مناطق صعب‌العبور با شرکت بنز منعقد و این آمبولانس‌ها وارد کشور شده و به طور نمادین 120 دستگاه در بندرعباس رونمایی می‌شود و در روزهای آینده نیز مابقی این آمبولانس‌ها توزیع خواهند شد.»
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، یادآور شد: «علاقه‌مند هستیم که از امکانات ایرانی در آمبولانس‌ها و حوزه سلامت استفاده کنیم، اما اصل و هدف ما، تجهیزات ایمن است. البته در انعقاد قراردادهای خرید آمبولانس‌های اورژانس، با مشکلات داخلی و برخی مشکلات که از اختیارات ما خارج بود، روبه‌رو بودیم.»


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه