نظام سلامت

همتی تاکیدکرد:
اخذ بهای خدمات دنداپزشکی تنها برطبق تعرفه های قانونی


تاریخ انتشار : 16 مهر 1397 ساعت 22:28
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه ملحق شدن خدمات دندانپزشکی به بیمه برای رفاه حال بیماران جزء ضروریات حوزه درمان است،گفت: اخذ بهای خدمات دنداپزشکی تنها برطبق تعرفه‌های قانونی مجازاست.

به گزارش سپیدآنلاین، احمدهمتی درباره وضعیت نرخ‌های موجود برای ترمیم و بازسازی دندان دردندانپزشکی کشور گفت: نرخ خدمات دنداپزشکی به حدی است که برای بسیاری از افراد از نظر اقتصادی مشکل ساز است بنابراین در جلسه‌ای که با وزیر بهداشت ودرمان برگزار کردیم، مقرر شد به زودی خدمات دندانپزشکی در کشور بیمه شود.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از دلایل محلق نشدن خدمات دندانپزشکی به بیمه را می توان مشکلات اقتصادی اخیر در کشور دانست بنابراین امیدواریم با توجه به حساسیت سلامت دهان ودندان برای افزایش سرانه جامعه تمهیداتی اندیشده شود که تمام اقشارجامعه بتواند از پس هزینه های درمانی دندانپزشکی برآیند.

همتی افزود: مراجع مختلفی برای رسیدگی به اخذ تعرفه ها دندانپزشکی در کشور از بیماران وجود دارد بطورمثال سازمان نظام پزشکی یکی ازمراجع مذکور است واگر بطور واقع بینانه کسی شکایتی از دنداپزشکان چه از نظر اخذ قیمت نامتعارف برای اخد خدمات واستفاده از مواد بی کیفیت در ترمیم دندان دارد، می تواند با تنظیم شکایت خواستار رسیدگی از مراجع ذی ربط شود.

پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها با جلوگیری از عفونت‌های درمانی

وی ادامه داد: پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها با جلوگیری از عفونت‌های درمانی بسیار امکان پذیر است و این درحالی است که اگر بخواهیم دندانها مصنوعی را با تکنولوژیهای روزبرای بیماران ترمیم کنیم،حداقل هردندان بیش از3 تا 4 میلیون برای بیماران هزینه در بردارد.

اخذ بهای خدمات دنداپزشکی تنها برطبق تعرفه های قانونی مجاز

عضوکمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه ملحق شدن خدمات دندانپزشکی به بیمه برای رفاه حال بیماران جزء ضروریات حوزه درمان است یادآورشد: اخذ بهای خدمات دنداپزشکی تنها برطبق تعرفه های قانونی مجازاست.


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه