تازه‌های پزشکی

دستاورد جدیدی از مرکز ناباروری یزد برای نخستین بار در خاورمیانه

تاریخ انتشار : 16 مهر 1397 ساعت 20:43
0
0
e
p
+
-
اندازه متن :
معاون آموزشی پژوهشکده تولید مثل یزد گفت: پژوهشگران مرکز ناباروری یزد موفق به تولد نوزادی با بهره گیری از دو روش ام سُم و تایم لپس شدند.

به گزارش سپیدآنلاین به نقل از ایسنا، «محمدعلی خلیلی» گفت: در روش ام سُم، بهترین اسپرم با بزرگ نمایی بیش از شش هزار را جنین شناس انتخاب و به تخمک همسر تزریق می‌کند .

معاون آموزشی پژوهشکده تولید مثل یزد افزود: این روش نقشی در تعیین جنسیت ندارند و 40 درصد زوجین با این روش می‌توانند طعم شیرین پدری و مادری را تجربه کنند .

مسعود میرزایی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی یزد هم گفت: در این دو روش با میکر دیجیتالی ویژه، هر 10 دقیقه از جنین عکس گرفته می‌شود و با مطالعه سه یا پنج روز اول تکامل جنین، می‌توان رشد یا دیگر شرایط غیرطبیعی را تشخیص داد .

وی ادامه داد: در مرحله بعد در روش تایم لپس، به منظور بررسی پارامترهای مورفولوژیک و مورفوکینتیک، از مراحل تکثیر و تکامل جنین‌های تازه لقاح یافته به روش آی وی اف یا میکرواینجکشن، تخمک داخل دستگاه انکوباتور قرار داده می‌شود و بهترین و با کیفیت ترین جنین‌ها، برای انتقال به رحم مادر انتخاب می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: افرادی با فاکتور مردانه برای کار این پژوهشی انتخاب شدند که اولین بار در خاورمیانه در مرکز درمانی ناباروری یزد به تحقق پیوست .

گفتنی است؛ اولین بار در دی ماه سال 69 نخستین نوزاد حاصل از تکنیک ای وی اف کشور در مرکز درمانی ناباروری یزد متولد شد .


شما منتشر کنید در


مطالب مرتبط


دیدگاه کاربران


ارسال دیدگاه


نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه